www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu yazı 49804 kez okundu.
Yazının Tarihi :   28 Nisan 2013 - 00:00:15

DUMAN BATTIMI BATIRILDIMI ?

Büyüt
Küçült
DUMAN BATTIMI BATIRILDIMI

M.Fatih DİMİCİ


DUMAN BATTIMI BATIRILDIMI ?

 

  Söz ala olur .  Dil durmaz ; varsın durmasın .  Hak için konuşsun .

   Yazının başlığı bir hayali değil yüzlerce insanın hayalini yıkan sonrada mağduriyet edebiyatının bin bir türlüsü ile BANKER KASTELLİ gibi kahramanlaştırılmaya çalışılan netice itibariyle hem memleketin insanı hem de memleketinin insanlarını mağdur eden İsmail beyin çöküşüne dair yazımdır .

 

  Dedim ya söz ala olur . İsmail bey istihtam yaratan ( kendi parasıyla değil milletin emanete verdiği paralarla ) memleketin hem ticari hemde ekonomik anlamda köşe başında kuyumculuk yapan milletin güvendiği milletin evladına dahi güvenmeyip parasını emanet ettiği bir kişidir . Yıldızlı parlak günlerden geriye artan kalan soru işaretleri ile sizi bu duruma getiren sebeb sonuç ilişkisini kurmak aslında basit biliyormusunuz ? Nasıl basit biliyormusunuz . Aslında siz emanetlere İHANET ettiniz . İşte bu emanetlere ihanetle siz gidişinizi hızlandırdırnız . Hayır ben ihanet etmedim diyebilirsiniz . Oysa hesap verilebilir bir süreç yada sizi banka gibi göre mudilerinize 2 satırlık ALLAH BENİM CANIMI KUL HAKKIYLA CANIMI ALMASIN gibi samimiyetten uzak ( DUA DUA DUA mutlak amaçlara ulaşmak için YARADANA yakarışımızdır ) cümlelerle geride bıraktığınız insanların umutlarını yada hayallerini geri getiremezsini yada geri veremezsiniz . Samimiyetten uzak diyorum ; çünkü her yazdığınız yazıyı okudum içinde kendinizin mağdur edildiğinizi söylüyorsunuz, siz ki belli bir hizmet hareketinin mensubu insan iken nasıl olurda gidip te kaldıramayacağın bir yatırımın peşinden mai hülyaya kapıldınız ; bununla birlikte gidip te az önce de yazdım siz Allah yolunda hizmet eden bir hareketin ferdi iken nasıl gidip tefeciden bankadan oradan buradan faize para aldınız ki sanırım sizin anlayışınıza göre DARÜL HARP teyız ( Şeriatla yönetilmeyen ülkeler de her şey mübahtır ) düsturu ile mi hareket ettiniz .

   Kendisinin yaptığı programla ki bugün o işletmeye savcı dahi gitse işin içinden çıkamaz çünkü programın komple data base ni (veri tabanını  ini kendisi) yazmıştır kendisinden başkası çözemez; ticari ve ekonomik olarak bağımlı hale gelip kredi ( tefecilik batağına ) çekildiniz . Sanırım sizide ismi bende mahfuz bir işadamına yaptığı gibi kendisi ve kardeşini eşinin üzerine ( 2006-2007 yılları arasında eski eşinin kardeşi ile ortak tı ticaret sicil de tastik mevcuttur ) kurulu bulunan şirket üzerine faizi düşük krediler çekilip size yüksek faizle mi verdiler . Mesela o ismi bende mahfuz işadamına 2006 yılı temmuz ayı ile 2007 ocak ayı içerisinde 225.000 tl kredi çekilip bu işadamına kendi yaptığı program üzerinden cari kayıt işlenip 1 numaralı cari kontrolden girildiğinde normal borç gözükürken 2 numaradan girilirse % 7,5 vade farklı gösterir 3 numaralı birimden girilirse % 15 vade farklı gösterir 4 numaradan girilirse aylık % 20 vade farkı işleten programla nasıl paralar verildiğini gayet iyi bilirim . Hatta 2006 Haziran ayında İskilipte şubesi bulunan bir banka müdürü kredilerde ki usulsüzlük yüzünden soruşturma geçirmiştir . Bu süreçte banka müdürü soruşturma esnasında Ankara da bir üniversite hastanesinde by-pass ameliyatı geçirmiştir .Bu konuda yargı bildiklerime ihtiyaç duyarsa ismi bende mahfuz iş adamı ve İsmail Duman ın ve diğer başka tefecilik mağdurlarını kimler tarafından oluşturulduğu ortaya çıkar . Yargı tefecilik olayına el atmış ancak hacı hoca geçinen tefecilere dokunulmamıştır . Sahte faturalarla devleti vergi zararına uğratanlara tüyü bitmedik yetimin hakkını yemeyi kendisine helal görenlere sigortasız işçi çalıştırıp işçisinin sırtından geçinene dokunulmamıştır .

 

   İsmail bey mudilerinize ( size emanet altın döviz ve türk lirası bırakan ) hesap verilebilir düzeniniz yoktu şeffaf değildiniz . İşte bu yüzden Hayalleri yıkılan insanlara İhanet içindesiniz . Sizi kahraman gibi göstermeye çalışan sizin mağdur olduğunuzu yazılarıyla anlatmaya çalışan GURULTAYCI uzun oğlan acaba geride bıraktığınız ağlayan hayalleri yıkılan insanlara şunu diyebilir mi ? Ben İsmail Dumanın her şeyine kefilim diyebiliyor mu ? Eskiden bu uzun oğlan Gönüllüler hareketi İskilipte yeşermeye başladığında o zaman hastanede çalışan Fethullah Gülenin aile fertlerinin damadı olan saygı ve hürmetle andığım İsmail Akay beyefendi yede  karşıydı ( Hareketin Özü Risaleyi Nur Külliyatıdır müellifi Bediüzzaman Said-i Nursi nin risalelerinin okunmasına gençlere okutulmasına karşıydı ) . Ama görüyorum ki uzun oğlan  İsmail Beyin yeşerttiği bu işe gönül veren insanların büyüttüğü hizmet ağacının parçası olan dershanenin salonunda boy boy poz verir olmuş .  Uzun oğlana verdiğiniz cevap niteliğindeki yazınızın gibi bende aşağıda soracağım sorulara cevap bekliyorum .

 

 

·         Caprice Otel de tatilinizi yaparken bugün geldiğiniz durum aklınıza geldi mi ?

·         Geride bıraktığınız gözü yaşlı kiminin hac parası kiminin çocuğunun düğün parası kimininse kefen parası  gibi hayallerini size emanet eden insanlara karşı vicdanınız ne kadar sızlıyor . ?

·         Gidişinizden altı ay önce bankalara size kefil olan insanlar neden bankalardan kefilliğini çekmek istedi ?

·         Yazınızda işletmeleriniz başında bulunan kişiler sizi zarara uğrattıysa bunlar hakkında yargıya başvurdunuz mu ?

·         İşyerinizi boşaltıp gittiğiniz gün güvenlik kamera kayıt cihazının içinde bulunan hardiski ve size emanete para bırakan insanların kayıtlı bulunduğu programın içinde bulunduğu hardiski neden söküp götürdünüz ? İddialara göre size tefeye para veren insanlarda bu programda kayıtlı imiş . Onları korumak istediğiniz yönünde izlenim oluşmaktadır .

·         Madem Türkiyede siniz İskilipe gelip yargıya sizin hakkınızda şikayetleri bulunan insanlar için hesap vermeyi düşünüyor musunuz ?

·         Çiftliğinize el konulduğunda siz buna satış diyebilirsiniz eğer ortada satış varsa onun parasıyla geride hayalleri yıkılan insanlara ödeme yapabilirmiydiniz ?

·         MADEM ÖNEMLİ OLAN KUL HAKKI ÇİFTLİĞİNİZİ SATTIĞINIZ KİŞİ SİZE KEFİLMİŞ O KUL DA BAŞKALARI NE ?

·         Yaklaşık (30) yıldır İskilip’te değişik alanlarda ticari faaliyetler yürütmekteyim. Mevcut işletmelerimde yaklaşık (100) kişinin istihdamına olanak sağladım .Demişsiniz bu 100 kişinin hepsinin sigortalarını yatırıyormuydunuz . Yoksa Adım gıdada yaptığınız gibi asgari ücretten maaşını bankaya yatırıp ödeyeceğiniz maaşla asgari ücret arasından ki farkı işçilerinizden emekçilerinizden geri alıyormuydunuz ?

 

 

 

Eğer bu sorularıma cevap verirseniz yazdığınız cevaplarınız aynen bu yazının altında İsmail Dumandan Cevap başlığı adı altında kelimesine dahi dokunulmadan yazılacaktır.

  Söz ala oldu .  Dilim durmadı .  Hak için Adalet konuştu  .

        Mehmet Fatih Dimici

     dimici_fatih@hotmail.com

0 532 662 71 47 – 0 505 617 52 37


Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARSon Yorumlar
Hüseyin AVŞAR
Ben Kral kaybederse kitab okudum ama iskilipli olduğunu bilmiyordum.Madalyon muayene olduk ama fiat
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020