www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu yazı 838 kez okundu.
Yazının Tarihi :   02 Nisan 2019 - 12:20:34

KUCAKLAŞMA ZAMANI

Büyüt
Küçült
KUCAKLAŞMA

Hasan Ali KALAYOĞLU

Çok şükür, nihayet bitti de kurtulduk.

         Seçimlerden söz ediyorum. Genel seçimdi, cumhurbaşkanlığıydı, belediyeydi derken içimiz dışımız seçim olmuştu ve artık gına gelmişti. En sonunda bu da bitti de şöyle rahat bir nefes aldık.

         İskilip seçmeni bu seçimde değişimden yana oldu ve AKPli Belediye Başkanımız Sayın Recep ÇATMAnın yerine MHPli aday Sayın Ali SÜLÜKü yeni belediye başkanımız olarak göreve getirdi. Kendisini yürekten kutluyor ve başarılar diliyorum. İskilipimizve yakındaki ya da uzaktaki tüm İskiliplilerimiz için hayırlı ve uğurlu olsun.

         Türkiye belediyeciliğindeçok yaygın olan bir tespit vardır ve genellikle doğru da çıkmıştır: Hangi belediye başkanı toprağın altına girdiyse, yani yatırımları toprağın altına yapıp altyapı işini kafaya taktıysa seçimi kaybeder. Çünkü işinizi bitirip de yapılanların üstünü kapattınız mı ortada hiçbir şey görünmez. Ayrıca bizim insanımız günlük yaşar ve kararını da ona göre günlük verir. Gelecekle ilgili planlamalara çok fazla rağbet etmez. Halkımızın yaptığı bir diğer yanlışlık da belediye başkanının yapması gereken görevlerle, bağlı olduğu partinin yapması gerekenleri ayıramayıp her şeyden başkanı sorumlu tutması. Örneğin Tosya yolunun yapılamamasından başkanı sorumlu tutmak yanlış olur. Çünkü bu konu belediye başkanıyla değil, iktidar partisi olarak çözülmesi gereken bir sorun. Sanırım, Sayın Recep ÇATMA dostumuzun başına gelen de bu oldu. Ben, yaptıklarının değerinin ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacağına inanıyorum. Bu nedenle de ilçemize yaptığı hizmetler için kendisineyürekten teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşamında sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.

         İYİ PARTİ adayımız Sayın Muhsin KOCASARAÇ da isabetli seçilmiş çok iyi bir adaydı. Projeleri de çok güzel ve isabetli hazırlanmıştı. Seçilebilseydi İskilip için mükemmel bir başkan olacağından da en küçük bir şüphem yoktu ama olmadı işte. Ben, kendisinin ileriki yıllarda İskilip siyasetine yön verenlerin en önde gelenlerinden birisi olacağından eminim ve bundan sonrası için başarılarla dolu yıllar diliyorum.

         SP adayı Sayın Hasan MERTi tanımıyorum ama o da İskilipimizin yetiştirdiği ve gurur duyduğu, bu nedenle de başkanlığa layık gördüğü değerli bir kardeşimiz olsa gerek. Ona da selam ve iyi dileklerimi iletiyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.

         Yeni başkanımız Sayın Ali SÜLÜKe gelince, yıllarını İskilip ziraatına adamış deneyimli bir insan. Kendisiyle en son henüz başkanlık işine soyunmadan Aralık ayı başında “BU DERNEKLER BİZİM” yazımı hazırlarken telefonla görüşüp bilgi almıştım.   İskilipi ve İskilipliyi çok yakından tanıyan, sorunlarımızı bilen birisi. Ben, kendisine duyulan bu güvenle birlikte verilen desteği boşa çıkarmayacağına yürekten inanıyorum. Karşılaşabileceği en büyük sorunun ise ülkeyi yöneten iktidar partisine mensup olmamasından kaynaklanacağını düşünüyorum. Burada da en önemli görev İskilip AKP teşkilatına düşüyor. Yeni başkanın ürettiği projeler için maddi kaynak temini konusunda kendisine koşulsuz destek verilmeli. Çünkü başkan kendisi için değil, İskilip için bir şeyler talep edecek. Ona destek vermek parti ayırımı gözetmeksizin hepimizin görevi olsa gerek.

         Belediye başkanlığı seçimini kaybeden AKPye gelince; bahane üretmeyi bırakıp nerede yanlış yapıldığını belirlemesi ve gelecek yılların siyasetini buna göre biçimlendirmesi gerek. Çünkü her ne kadar seçimi kaybeden aday olarak Recep ÇATMA görünse de onun temsil ettiği AKPnin de bu seçimden kayıpla çıktığı bir gerçek ve bunun nedenlerini araştırıp bulmak da onlara düşüyor. Benim önerim, kafalarını kaldırıp da diğer ilçelere verilen yatırımlara bir göz atarlarsa seçimin niçin kaybedildiği kolaylıkla anlaşılır. Bir örnekle konuyu biraz daha açayım: Gençlerimizin kahve köşelerinde vakit geçirdiklerinden şikâyet ediyor ama hiçbir çözüm üretmiyoruz. Oysa Sungurlu, Osmancık ve Alaca bu sorunu çözümlemek için “GENÇLİK MERKEZİ” projelerini planlayıp hayata geçirdiler bile. Şu anda bu merkezler gençlerin kullanımına açılmış durumda. Bizse hala şikâyetçi olmaya devam ediyoruz.

         Sonuç olarak zaman zaman sertleşen tansiyonuna rağmen, bir seçimden daha yüzümüzün akıyla çıktık. Şimdi ise kampanya sırasında bilerek ya da bilmeyerek kırdığımız kalpleri onarma zamanıdır. Haydi, arasını soğutmadan sıcağı sıcağına hep birlikte gönül koyduklarımızla bir araya gelip kırgınlıkları giderelim.

         Gün barışma, kucaklaşma ve birlik olma günüdür.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARSon Yorumlar
misafir
çakmak dede kuran kursu inşaatı bitmez.çünki vakfın başındakilere yani yönetenlere kimsenin güveni kalmadı.biraz
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019