Şuan İskilipliyiz.Com ' da 0 Üye 32 Misafir Kişi Online
Anasayfan YapFavorilerine EkleE PostaHaritaRadyo AçKapatYenile
İskilip'in Dünyaya Açılan Penceresi
Bugün 27.02.2015 
          
Ana Sayfa
          
Haber
          
Video
          
Resim
          
Forum
          
Program
          
İlan
          
Link
          
Firma
          
Yetenekliyiz
          
Z.Defteri
  Üyelik    Şifre   Hatırla    Yeni Kayıt - Şifremi Unuttum -   Aklından Neler Geçiyor ? CANLI DESTEK
» KKK ARAÇ SÜRÜCÜSÜ,TANK NİŞANCISI,VETERİNER VE İLK YARDIM ELEMANI YAPACAK Önceki  Sonraki
Bu Sayfayı FACEBOOK'ta Paylaş

2012 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ KAPSAMINDA ALIMI YAPILACAK SINIF VE BRANŞLAR                                                 1                                                      

 TABLO 1

SINIF

BRANŞ

ARANAN NİTELİKLER

PİYADE

TANK

TOPÇU

HAVA SAVUNMA

İSTİHKÂM

ULAŞTIRMA

TEKERLEKLİ, TIRTILLI ARAÇ SÜRÜCÜSÜ / OTO EĞİTİCİ / AĞIR ARAÇ SÜRÜCÜSÜ

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak ve en az B sınıfı ehliyete sahip olmak [Sürücü branşını tercih eden adaylar, sınıf sütununda belirtilen (Piyade, Tank, Topçu, Hava Savunma, İstihkam, Ulaştırma) sınıflardan, idarenin ihtiyaçları doğrultusunda uygun göreceği sınıfa yerleştirilecektir.].

PİYADE

KOMandO

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak.

DİĞER BRANŞLAR (HAVAN MNG.K.,HAVAN A.İ.UZM.,HAVAN İ.G., OTOMATİK BOMBAATAR VB.)

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak.

TOW MNG.K./NİŞC.

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kara Kuvvetleri Komutanlığında askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak.

TANK

TANK NİŞANCISI

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta (Topçu ve İstihkâm sınıfı hariç) yapmış veya yapıyor olmak.

DİĞER BRANŞLAR (HAVAN MNG.K.,KEŞİF MNG.K. VB.)

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta (Topçu ve İstihkâm sınıfı hariç) yapmış veya yapıyor olmak.

TOPÇU

DİĞER BRANŞLAR (ADESTİM, ATEŞ İDARE, YER ÖLÇME, KM.TOP./OBÜS K., ÇEKİLİ TOP/OBÜS K., ÇNRA VB.)

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta (Tank ve İstihkâm sınıfı hariç) yapmış veya yapıyor olmak.

HAVA SAVUNMA

DİĞER BRANŞLAR ( UÇS.TOP.K., HV.SVN.A.İ., STİNGER FÜZE TİM K., RADAR VB.)

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak Hava Savunma sınıfında yapmış veya yapıyor olmak.

İSTİHKÂM

DİĞER BRANŞLAR (KITA İS., SVŞ.İS., KÖPRÜCÜ, İTFAİYE, MAYIN VB.)

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kara Kuvvetleri Komutanlığında askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta (Tank, Topçu sınıfı hariç) yapmış veya yapıyor olmak.

İSTİHKÂM İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRÜ

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak ve C, D, E sınıfı ehliyetten birine veya B ve G sınıfı ehliyetlerden her ikisine birden sahip olmak.

MUHABERE

DİĞER BRANŞLAR (BİL.SİS., ELKT. HARP, F.FİLM, HBR MRK., ŞBK., TLS. VB.)

Ortaöğretim (lise ve dengi okul) kurumlarının telekomünikasyon, elektrik, gemi elektroniği ve haberleşme, elektronik, elektrik-elektronik, endüstriyel elektronik, endüstriyel otomasyon teknolojileri (elektronik); önlisans programlarının elektrik veya elektronik alanlarından mezun olanlardan Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta  yapmış veya yapıyor olmak.

BAKIM

ELK.GÜÇKAY./SOĞ.HV.

Ortaöğretim (lise ve dengi okul) kurumlarının mekatronik, endüstriyel mekanik, endüstriyel otomasyon teknolojileri (mekanik)/makine, otomatik kumanda, kontrol ve enstrümantasyon teknolojisi, elektronik, elektrik, elektrik-elektronik, endüstriyel elektronik, endüstriyel otomasyon teknolojileri (elektronik), iş makineleri, iş makineleri bakım ve onarım, motor, motor (benzinli), motor (dizel), makine model, model, modelcilik, bilgisayar destekli endüstriyel modelleme (ahşap modelleme, metal modelleme, plastik modelleme), bilgisayar destekli endüstriyel modelleme (bilgisayar destekli modelleme), makine, tesviye, soğutma ve iklimlendirme; önlisans programlarının makine, elektrik, iklimlendirme ve soğutma teknolojisi, elektrikli cihaz teknolojisi, otomotiv teknolojisi, mekatronik alanlarından mezun olanlardan Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta  yapmış veya yapıyor olmak.

DİĞER BRANŞLAR (MÜHT., SLH., İŞ MAK., MAD.GÖV., ELK.KARB. VB.)

Ortaöğretim (lise ve dengi okul) kurumlarının endüstriyel mekanik, endüstriyel otomasyon teknolojileri (mekanik)/makine, otomatik kumanda, iş makineleri, iş makineleri bakım ve onarım, motor, motor (benzinli), motor (dizel), gemi makineleri, makine ressamlığı, makine model, model, modelcilik, bilgisayar destekli endüstriyel modelleme (ahşap modelleme, metal modelleme, plastik modelleme), bilgisayar destekli endüstriyel modelleme (bilgisayar destekli modelleme), makine, tesviye; önlisans programlarının makine resim ve kontrüksiyon, makine, tarım makineleri, elektrikli cihaz teknolojisi, mekatronik alanlarından mezun olanlardan Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta  yapmış veya yapıyor olmak.

TEKERLEKLİ/TIRTILLI, KURTARICI ARAÇ İŞLETMENİ

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta yapmış veya yapıyor olmak ve C, D, E sınıfı ehliyetten birine sahip olmak.

SIHHİYE

İLK YARDIM ELEMANI

Ortaöğretim (lise ve dengi okul) kurumlarının acil tıp teknisyenliği, ilk yardım ve acil bakım teknisyenliği, sağlık memurluğu, hemşirelik; önlisans programlarının ilk ve acil yardım, hemşirelik, sağlık memurluğu, sağlık teknikerliği alanlarından mezun olanlardan Kuvvet ayırımı gözetmeksizin askerlik hizmetini herhangi bir sınıfta erbaş ve er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

VETERİNER

KÖPEK EĞİTİCİSİ

En az lise ve dengi okul mezunu olanlardan; Kara Kuvvetleri Komutanlığında askerlik hizmetini erbaş ve er olarak herhangi bir sınıfta (Tank, Topçu ve İstihkâm sınıfı hariç) yapmış veya yapıyor olmak.

 

 

2012 YILI 1’İNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ TEMİN FAALİYET TAKVİMİ

TABLO 2

 

SIRA NU.

F A A L İ Y E T

TARİH

AÇIKLAMA

1

Başvuruların yapılması

10 Ocak-23 Mart 2012

İnternet

2

Başvuru sonuçlarının ve yazılı sınav merkezlerinin yayımlanması

04 Nisan 2012

İnternet

3

Yazılı sınavın yapılması

15 Nisan 2012

Sınav Merkezleri

4

Yazılı sınav sonuçlarının duyurulması

20 Nisan 2012’den sonra

İnternet

5

Ön sağlık, Fiziki Kabiliyet Yeterlilik Testi

02 Mayıs-07 Haziran 2012

Zh.Brl.Okl.ve Eğt.Tüm.K.lığı Etimesgut/ANKARA

6

Psikoteknik Testi (Tüm Şoför Adaylarına Uygulanacaktır)

02 Mayıs-07 Haziran 2012

Ulş.Per.Okl.ve Eğt.Mrk.K.lığı      İZMİR veya MANİSA

7

Mülakat

03 Mayıs-08 Haziran 2012

K.K.Per.Tem.Mrk.K.lığı Cebeci/ANKARA

8

Asil ve yedek adayların tespit edilerek sonuçların yayımlanması

15 Haziran 2012’den sonra

İnternet

 

 

NOT: Temin faaliyet takvimi gerekli görüldüğünde idarece değiştirilebilecektir.

 

 

AÇIKLAMALAR

BİRİNCİ BÖLÜM

GENEL BİLGİLER

1. Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli sınıflarındaki uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin en az lise ve dengi okul mezunu, hâlen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibarıyla terhisinden 3 yıl süre geçmemiş olan adaylar arasından TABLO-1’de belirtilen sınıf ve branşlarda yapılacaktır.

2. Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar, sınav notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacaktır. Adaylar başarı puanı en yüksekten başlamak üzere başvuruda bulundukları branşa yerleştirilecektir. Yapılacak yerleştirme neticesinde boş kalan kontenjanlar, başvuru yaptığı branşta kontenjana giremeyen adaylardan isteğe bağlı olarak (online başvuru formunda ilgili bölümü evet olarak işaretleyenler veya mülakat sınavını müteakip başka branşa yerleştirilmeyi istediklerine dair dilekçeleri dolduranlar) başarı puanları esas alınarak idarenin uygun gördüğü kontenjanı boş kalan sınıf ve branşa yerleştirileceklerdir. Belirtilen esaslar dâhilinde yapılacak yerleştirmeyi müteakip bir yere yerleştirilemeyen adaylar olduğu takdirde, başarı notu en yüksekten başlayarak sıralanacak ve genel yedek olarak belirlenecektir. Genel yedek olarak belirlenen adaylar, sağlık nedeniyle elenen veya isteğinden vazgeçen asil adayların yerlerine yerleştirilecek, yoksa başarı puanı en yüksekten başlayarak sınıf farkı gözetmeksizin boşalan kontenjanlar tamamlanacaktır.

3. Temin faaliyeti TABLO-2’deki faaliyet takvimine göre icra edilecek, ön başvurular 10 Ocak 2012 tarihinden, 23 Mart 2012 saat 17.00’a kadar www.kkk.tsk.tr İnternet adresinden yapılacaktır.

4. Yazılı sınav; 15 Nisan 2012 saat 11.00’da Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kayseri, Malatya, Manisa, Osmaniye, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Girne)’de yapılacaktır. Adaylar, sınav merkezlerinin kapasitesine bağlı olarak ve tercihleri de dikkate alınarak idare tarafından belirlenecek farklı sınav merkezine planlanabilecektir.

5. Yazılı sınavda başarılı olan adayların Ön Sağlık, Fiziki Kabiliyet Yeterlilik Testleri (FKYT) 02 Mayıs-07 Haziran 2012 tarihleri arasında Zh.Brl.Okl. ve Eğt.Tüm.K.lığı Etimesgut-Ankara’da, mülakatları ise 03 Mayıs-08 Haziran 2012 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi K.lığı/Cebeci-Ankara’da icra edilecektir. Ayrıca şoför adayları 02 Mayıs-07 Haziran 2012 tarihleri arasında Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (İzmir veya Alaşehir/Manisa’da) Psikoteknik Teste tabi tutulacaktır.

6. Kılavuzun tamamını okumadan online ön başvuru formunu doldurmayınız. Yapılan yanlışlıklardan doğacak sonuçların tümü adaya ait olacaktır.

İKİNCİ BÖLÜM

BAŞVURU ESASLARI

1. BAŞVURU KOŞULLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

c. Askerlik hizmetini çavuş, onbaşı veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve alımı yapılacak sınıf ve branşlarda aranan niteliklere sahip olmak,

ç. Muvazzaflık hizmeti sırasında başvuruda bulunmak veya terhisinden itibaren üç (3) yıl içinde (10 Ocak 2009 tarihinden itibaren terhis olanlar) başvuruda bulunmak,

d. Müracaat tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak (10 Ocak 1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar),

e. Tablo-1’de yer alan branşlar için aranan nitelikleri taşımak (Halen askerlik görevini yapan adaylar hangi kuvvet, sınıf ve branşta olduklarını öğrenmek için birlik komutanına soracaklar ve buna göre internette başvuru ve tercihlerini yapacaklardır. Terhis olan adaylar ise terhis belgelerinde yazılı kuvvet, sınıf ve branş bölümlerine bakarak internette başvuru ve tercihlerini yapacaklardır.),

f. Askerî öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak,

g. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

ğ. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş ya da ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi bir cürümden hükümlü bulunmamak,

h. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak,

ı. Askerlik hizmeti sırasında; üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir veya üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 1632 sayılı Askerî Ceza Kanunu 148’inci maddesinde yazılı suçlardan hükümlü bulunmamak,

i. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde 80 ve üzeri not almış olmak [Örneği KKY 51-3 (B) K.K.Uzman Erbaş Yönergesinde bulunmaktadır],

j. Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden komando uzman erbaş adayı seçilenler için “Komando Uzman Erbaş Olur, Paraşütle Atlar”, diğer sınıflar için “Sağlam, Uzman Erbaş Olur” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

k. Boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Adayların en az 164 cm., en fazla 210 cm. boyunda olmaları ve TABLO-3’deki boy-kilo sınırları içinde bulunmaları gerekmektedir. Adayların boy uzunluğu ayakkabısız olarak çıplak ayakla ölçülmektedir.),

l. Tüm sınavları geçen adaylar için güvenlik soruşturması uygun olmak.


NOT: 1. TABLO-1’den aranan nitelikleri tam olarak okuyunuz ve şartlarınız hangisine uyuyorsa o sınıf ve branşa başvurunuz.
 

 

 

 

Bu Sayfayı FACEBOOK'ta Paylaş


   
» Yazı Ara
Başlıklarda : Yetenekliyizde :
 » Kategoriler
İskilipli Şairler 4
Gönül Şairi 12
Ümmügülsüm KARADUĞAN 4
Erdem ÇÖRDÜK 14
Diğer Şairler 5
Diğer 2
İskilip Hava Durumu 375
Kahkahalı Dakikalar 2
Filiz´den İş İlanları 3
Filiz´den Kamu İlanları 1382
Filiz´den Özel İlanlar 59
Kendi İşini Kur 2
 » Son Yetenekliyiz
27-28 ŞUBAT 2015 VE 01-02-03 MART 2015 T
Yazan : hayri55 Hit : 12
Tarih : 26.Şub.2015 17:03:01
22 -26 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSK
Yazan : hayri55 Hit : 35
Tarih : 21.Şub.2015 18:59:35
17 -21 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSK
Yazan : hayri55 Hit : 57
Tarih : 16.Şub.2015 19:28:16
12 -16 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSK
Yazan : hayri55 Hit : 41
Tarih : 11.Şub.2015 18:36:33
07 -11 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSK
Yazan : hayri55 Hit : 55
Tarih : 06.Şub.2015 18:44:49
02 - 06 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSKİLİP
Yazan : hayri55 Hit : 49
Tarih : 01.Şub.2015 16:01:02
28 OÇAK 2015 VE 01 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ
Yazan : hayri55 Hit : 71
Tarih : 27.Oca.2015 17:37:45
23 -27 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSKİ
Yazan : hayri55 Hit : 83
Tarih : 22.Oca.2015 14:47:58
18 -22 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSKİ
Yazan : hayri55 Hit : 83
Tarih : 17.Oca.2015 15:24:29
12 -17 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSKİ
Yazan : hayri55 Hit : 93
Tarih : 12.Oca.2015 16:04:27
 » Hit Yetenekliyiz
DUL MAAŞI ALMA ŞARTLARI VE YAPILMASI GER
Yazan : filiz Hit : 186765
Tarih : 20.Mar.2012 07:31:44
KKK ARAÇ SÜRÜCÜSÜ,TANK NİŞANCISI,VETERİN
Yazan : filiz Hit : 33052
Tarih : 19.Oca.2012 18:01:15
TCDD 270 İŞÇİ ALIMI YAPACAK
Yazan : filiz Hit : 30363
Tarih : 29.Ara.2011 08:45:42
LC WAİKİKİ İŞ BAŞVURUSU 2012
Yazan : filiz Hit : 26908
Tarih : 12.Mar.2012 07:56:28
ÜLKER İŞ BAŞVURUSU
Yazan : filiz Hit : 19816
Tarih : 07.Mar.2012 08:37:13
TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU 2012
Yazan : filiz Hit : 17026
Tarih : 01.Mar.2012 08:06:31
DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ
Yazan : filiz Hit : 13863
Tarih : 02.Şub.2012 08:39:24
2012 YILI AÇIKTAN MEMUR ATAMALARI
Yazan : filiz Hit : 13621
Tarih : 21.Mar.2012 07:46:48
METRO TURİZM PERSONEL ALIMI 2012
Yazan : filiz Hit : 13066
Tarih : 30.Oca.2012 16:02:10
2012 HAZİRAN MEMUR ALIMI BAŞLADI
Yazan : filiz Hit : 12932
Tarih : 14.Mar.2012 10:16:36
 » Son Yorumlar
çocuk gelişimcimrb ben bu ilana başvuru
Yazan : damladanaoglu
Tarih : 26.Oca.2014 15:12:43
dul maaşı alan kadınlar yaşlılık maaşı a
Yazan : es26
Tarih : 30.Eyl.2013 12:36:22
mekkenin fetih yıldönümü münasabeti ile
Yazan : murseltahtaci
Tarih : 27.Ara.2012 23:31:53
slmfılız hanım evden ıznımı aldım ama sı
Yazan : emrahtsk
Tarih : 27.Eyl.2012 14:54:31
BAŞVURU YOLUBu kurumun bir çalışanı olar
Yazan : ULASDEPELI
Tarih : 09.Ağu.2012 23:37:56
..ÇOK GÜZEL.
Yazan : CANAN
Tarih : 06.Ağu.2012 15:41:44
...süpaedi abi yaa :)
Yazan : CANAN
Tarih : 13.Tem.2012 16:10:03
..waayy bee okadar oldu demekben bu site
Yazan : CANAN
Tarih : 13.Tem.2012 16:08:46
ersin bey çok güzel bir paylaşımda bulun
Yazan : MehmetKABA
Tarih : 26.May.2012 23:04:44
mrbben senin arkandayım gardaş yalnız de
Yazan : yakisikli19
Tarih : 18.May.2012 00:49:45
» Yazı İstatistikleri
» Ust Kategori (3)
» Alt Kategori (9)
» Yazı (1855)
» Okunma (1857114)
» Yorum (106)
» Toplam Adettir
» CopyrightYukarı Git
2oo7 © Copyright iskilipliyiz.com
Copyright © C.C.P. Full System V 6.0