www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 610 kez okundu. | Kategori : GENEL
Haberin Tarihi :   29 Ağustos 2018 - 21:41

AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Büyüt
Küçült
AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek’den 30 Ağustos Zafer Bayramı

Mustafa Lek’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Şehit olma pahasına esaret prangalarını parçalayarak, gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadımızın fedakârlıklarının, hiçbir dünyevi nimetle kıyaslanmayacak kadar önemli ve değerli olduğunu vurgulayan AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek; “Tarihimizin dönüm noktası, milletimizin zorlu beka mücadelesinin taçlanmış hali olan 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; başta aziz şehitlerimiz olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükran hislerimle yâd ediyorum” dedi.
Başkan Lek yayımladığı yazılı mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:
Milletimiz açısından “zaferler ayı” olan Ağustos’ta pek çok büyük mücadele ve zafer vardır. Anadolu’nun Türkleşmesine, İslamlaşmasına vesile olan Sultan Alparslan’ın ordularının Bizans’a karşı kazandığı Malazgirt, Anadolu Türk Birliği’nin sağlandığı Çaldıran ve önce Balkanlardan Orta Doğu’ya, Kafkaslar’a uzanan büyük barış ve huzur iklimini getiren; Türk- İslam medeniyetinin eşsiz varlığını bütün dünyaya taşıyan Mercidabık Zaferleri hep Ağustos ayı zaferlerimizdir.
Anadolu’nun her karış toprağı bir büyük kahramanlığa, bir büyük Türk zaferine şahitlik etmiştir, mekân olmuştur.
30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir.
Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır.
30 Ağustos’ta; iman küfrü, milliyetçilik istilayı, cesaret korkaklığı, sadakat sahtekârlığı, bağımsızlık esareti yerle bir etmiştir.
30 Ağustos’ta vatan ve bayrak sevgisi, yabancı emelleri, yabancı muhipliğini, işbirlikçiliği bozguna uğratmıştır.
Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır.
Dünya durdukça devleti ile, yurdu ile, birlik, dirlik ve düzeni ile varolacak olan Milletimiz, tarihinin her döneminde farklı farklı görünümlerle karşısına çıkan varlığına, bekasına yönelik tehditlere karşı her zaman muhteşem bir cevabı olmuştur. Her zaman, her şart altında da olacaktır.
Bugün, birtakım iç ve dış çevrelerin güdümünde bu ülkenin birlik ve dirliğine yönelik faaliyetler gerçekleştirenler iyi bilmelidirler ki, her ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklardır. Bu çevrelerin, ülkemize ve milletimize karşı faaliyetlerinin boyutlarını her geçen gün farklı bir noktaya taşımaları, çok değişik alanlardan saldırılarına devam etmeleri bizler için hiçbir şey ifade etmemektedir. Çünkü onların her girişimi Türk milletinin iman dolu yüreğinde boğulacaktır.
Sırtımızda şehitlerimizin veraseti vardır. Bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olan milletimiz yarınlarımızın teminatıdır.
Bağımsızlığa duyulan derin tutku, birlikte yaşamaya yönelik içten bağlılık ve asırlarca aynı kaderi paylaşmanın getirdiği iftihar edilecek sorumluluk duygusu Türk vatanının manevi siperi olmuş ve hiçbir habis emele geçit vermemiştir.
Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de, tarihin şahitliğinde bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
misafir
bu değirmenin özelliği ne.türbe yapalımda gelen giden kaymakamlar başkanlar yapmış olduğu dairelerini
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019