ustbanner osman

www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 557 kez okundu. | Kategori : GENEL
Haberin Tarihi :   11 Nisan 2018 - 04:13

Mesleki Eğitim Hayata Değer Katıyor

Büyüt
Küçült
Mesleki Eğitim Hayata Değer

Milli Eğitim Bakanlığı; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “ Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor “ etkinliği kapsamında İskilip Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü “ Mesleki Eğitim Hayata Değer Katıyor “adlı Sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

İskilip Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yürütülen Proje çalışması hakkında bilgi veren Merkez Müdürü Fatih ŞANLI; İskilip Mesleki Eğitim Merkezinde farklı Meslek alanlarında eğitim gören çırak-kalfalar ile Meslek öğretmenlerinden oluşan Proje ekibi, Muhtarlıklar kanalı ile bölgede yalnız yaşayan, dar gelirli yaşlıların tespiti yapılarak mahalle muhtarı nezaretinde ev ziyareti yapılarak ev içerisinde bakım-onarım gerektiren kısımlar ile yaşlılarımızın ihtiyaçları belirlendikten sonra, Bakım–onarım için gerekli ihtiyaç listesi Projeye destek sunan paydaşların katkısı ile malzemeler temin edildikten sonra,  yaşlımızın evine Proje ekibi ile giderek, çırak öğrenciler kendi alanları ile ilgili onarım çalışmasını öğretmenleri nezaretinde yapmaktadırlar.Ders yılı sonuna kadar devam edeceği belirtilen proje kapsamında tespiti yapılan ve hedef kitle olarak belirtilen 20 kadar yalnız yaşayan, yoksul durumdaki yaşlılara ulaşılacağı, belirtildi.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Öğretmen – Öğrenci iletişimini arttırıyor. Okullarda Sevgi ve Hoşgörü İkliminin oluşmasına katkı sunuyor.

ŞANLI; öğrenci ve öğretmenlerin birlikte gerçekleştirdiği proje çalışmasının Eğitim öğretim sürecine katkısının çok fazla olduğunu belirten şanlı; Bu çalışmalar Öğrenci – öğretmen iletişimini arttırıyor, okulda saygıya, hoşgörüye dayalı bir ortam olmasını sağladığı gibi öğrenci disiplin olaylarının da yaşanmamasını sağlıyor diye ifade etti.

Merkez Müdürü Fatih ŞANLI; hazırlanan bu projenin temel amacı:

 Proje kapsamında görev alan öğrencilerimizin Sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini, Paylaşma ve yardımlaşma gibi temel değerleri benimseyerek hoşgörüye, saygıya sevgiye hassasiyeti olan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

 

 

İskilip Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Fatih ŞANLI; yürütülen bu proje çalışması ile öğrencilerimizin;

*  Sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini,

* Yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi,

* Hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri,

* Sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi,

* Sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması,

* Okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi,

Gibi önemli hasletleri bizzat uygulayarak, davranış haline getirmelerine yardımcı olacaktır dedi 

Teşekkür,

“ Mesleki Eğitim Hayata Değer Katıyor “ Projesine maddi ve manevi Katkı sunan 

Uğurludağ Kaymakamı aynı zamanda İlçe Kaymakam vekilimiz Emre DÜNDAR bey’e,

Milli Eğitim Müdürlüğümüze

İskilip Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanlarına,

 İskilip ilçesindeki Sanayi kuruluşlarına 

Greyder Ayakkabı AŞ. Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
cevdet
iyiki kurulmuş bu merkez
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019