Şuan İskilipliyiz.Com ' da 0 Üye 15 Misafir Kişi Online
Anasayfan YapFavorilerine EkleE PostaHaritaRadyo AçKapatYenile
İskilip'in Dünyaya Açılan Penceresi
Bugün 28.01.2015 
          
Ana Sayfa
          
Haber
          
Video
          
Resim
          
Forum
          
Program
          
İlan
          
Link
          
Firma
          
Yetenekliyiz
          
Z.Defteri
  Üyelik    Şifre   Hatırla    Yeni Kayıt - Şifremi Unuttum -   Aklından Neler Geçiyor ? CANLI DESTEK
» AK Partinin Çorum ve İlçelerindeki Tüm Adayları Önceki  Sonraki

Bu Haberi FACEBOOK'ta Paylaş
Çorum´da yayın yapanÇoruum Time Sitesi  AK Partinin Çorum ve İlçelerinde önümüzdeki seçimlerde AK Partiden aday olabilecek isimler hakkında bilgi verdi.Sitenin İskilip´le ilgili verdiği bilgiler çok ilginç isimlerin seçim sürecinde AK Partiden aday adayı olabileceğini gösteriyor.

Sitenin Habrini sizlerle paylaşıyoruz


ALACA: MUHAMMET EYVAZ VE ZEKİ GÜL

AK Parti açısından seçimin en zor geçtiği yerlerden biri kuşkusuz Alaca… MHP’nin ilçede söz sahibi olması seçimlerin kaderini etkiliyor. Hatırlanacağı üzere AK Parti bu ilçede girdiği ilk yerel seçimi MHP’nin adayı dönemin Belediye Başkanı Fuat İstanbullu’ya karşı kaybetmişti. O dönem AK Parti’nin adayı da “Herkese bir gül, Alaca’ya Zeki Gül” sloganı ile şimdiki Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’dü. 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Alaca’da aday değişikliği yapılınca AK Parti Belediye Başkanlığında zafere uzandı. Şimdi gözler yine Alaca’da…Kulislere yansıyanlara göre Çorum Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Zeki Gül, tekrar aday olmak istiyor. Mevcut Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz da başarılı bir başkanlık döneminden sonra ikinci kez o koltuğa talip. Aynı zamanda avukat olan Muhammet Eyvaz, parti içindeki dengelerde düşünülürse Zeki Gül’e göre bir adım önde görünüyor.

İSKİLİP: NUMAN SEZER, YUSUF ŞAHİNBAŞ, AHMET ERTEKİN, MELİH ALPSAR VE AHMET YABACIOĞLU


AK Parti’ye kurulduğu günden buyana en büyük desteği veren ilçelerden biri olan İskilip’te Belediye Başkan Adaylığı için 5 isim öne çıkıyor. Mevcut Belediye Başkanı Numan Sezer’in yanısıra Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayın Şube Müdürü, Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi ve Toç-Bir-Sen 19 Nolu Çorum-Yozgat Şube Başkanı Yusuf Şahinbaş, İl Genel Meclisi eski Başkanı Ahmet Ertekin, mevcut Belediye Başkan Yardımcısı Melih Alpsar ile Ahmet Yabacıoğlu seçimlerde aday adayı olacak isimler arasında bulunuyor. Mevcut Belediye Başkanı Numan Sezer’in AK Parti’den Çorum Belediye Başkan Aday Adaylığını düşündüğü de daha önce kulislere yansımıştı.

OSMANCIK: BEKİR YAZICI, OĞUZHAN KAYA VE  SALİH FINDIK

Çorum’un büyük ilçelerinden Osmancık’ta da seçim döneminin renkli geçmesi bekleniyor. Bu ilçede AK Parti’nin ilk belediye başkanı şuanda Çorum’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Çorum İl Koordinatörü olarak görev yapan Emin Serdar Kurşun’du. Daha sonraki seçimde aday gösterilmemiş ve yerini Avukat Bekir Yazıcı’ya bırakmıştı. Osmancık bu dönem mevcut belediye başkanını yine değiştirebilir. Çünkü seçimde Belediye Başkanlığı için güçlü bir aday var. Uzun bir süredir Osmancık’ta AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Avukat Oğuzhan Kaya’nın da seçimde Belediye Başkanlığına aday olması bekleniyor. Ayrıca Osmancık da AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Şükrü Fındık’ın oğlu Salih Fındık da aday adayı… Muhittin Geçgin, Alaaddin Uğur, Burhanettin Arslan ve Mustafa Çıplak gibi isimlerde aday adayları olarak konuşuluyor. Eski Başkan Emin Serdar Kurşun da aday adayı olarak Osmancık’a gelirse mevcut Belediye Başkanı Bekir Yazıcı için seçim biraz zor geçecek gibi görünüyor.

SUNGURLU: SELAHADDİN UZUNKAYA, ALİ OSMAN KIYAK, AHMET AYDOĞMUŞ, AHMET KARACİF VE AKİF AKÇAN

Siyasi olarak en hareketli ilçelerin başında gelen Sungurlu’da da seçim çok adaylı bir yarışa sahne olacağa benziyor. İlçede daha şimdiden 4 aday var bile… Mevcut Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya’nın tekrar aday olacağa seçime 3 isim daha katılacak. Bir dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Danışmanı olarak görev yapan Sungurlulu Ali Osman Kıyak ile AK Parti’nin Çorum eski Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’un da seçimde aday olması bekleniyor. Ayrıca, Sungurlu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Karacif’in de yeniden adaylığını açıklayacağı ifade ediliyor. AK Parti eski İlçe Başkanı Mustafa Lafcı’nın damadı Akif Akçan’ın da aday adaylığı için ismi geçiyor. Yine Ömer Tök, İlyas Özkan ve Niyazi Dagaşan gibi isimlerde aday adayı olarak siyasi çevrelerde konuşuluyor.

KARGI: ZEKİ ŞEN, YUSUF YAĞIZ VE MUSTAFA BAŞPINAR

Kargı’nın 13 yıllık Belediye Başkanı Ahmet Hamdi Akpınar’ın kanserden yaşamını yitirmesi partili partisiz herkesi üzmüştü. Akpınar, AK Parti’ye kurulduğu yıl büyük sürpriz yapmış, o dönem ilçede Doğru Yol Partisinden Belediye Başkanlığına seçilmişti. AK Parti’nin kazanmakta güçlük çektiği ilçelerin başında gelen Kargı’da Ahmet Hamdi Akpınar’ın AK Partiye transferi ile sorun iki dönemdir bir nebzede olsa çözülmüştü. Akpınar’ın ani ölümü bu ilçede siyasi dengeleri kuşkusuz değiştirecek. Özellikle AK Parti’nin belirleyeceği aday çok önemli. Kargı’da daha şimdiden üç isim öne çıktı. Ahmet Hamdi Akpınar’ın ölümünden sonra Belediye Meclisi kararıyla Kargı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Başpınar ile Kargı’nın tanınmış siması Zeki Şen ve Yusuf Yağız Belediye Başkan aday adayları arasında yer alıyor.

MECİTÖZÜ: YAŞAR KABAKÇI, NİHAT ÖZARSLAN VE TALİP BEKTAŞ

AK Parti’nin en şanssız olduğu ilçelerden biri de Mecitözü… Her defasında ipi göğüslemeye daha çok yaklaşan AK Parti, iki seçimi de burada çok az bir oy farkıyla kaybetmişti. Çorum’un Mecitözü ilçesinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimi, askerden izin alıp ilçeye gelerek oy kullanan 3 erin tesbit edilmesi nedeniyle iptal edilmişti. AK Parti’nin CHP’nin elinden almakta zorlandığı Mecitözün’de bu kez şans yanında olur mu bilinmez ama şimdiden 3 adayın ismi öne çıkmış durumda. AK Parti’nin bir önceki seçimde aday gösterdiği Mahalli İdareler Müdürü Nihat Özarslan, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Kabakçı ile AK Parti Belediye Meclisi eski Üyesi Talip Bektaş Mecitözü’nden aday adayı olacak isimler arasında bulunuyor.

DODURGA: BEKİR KILIÇ, ORHAN SARI VE MUSTAFA AYDIN

Dodurga’da da 3 isim Belediye Başkan Adaylığı için öne çıkıyor. AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Bekir Kılıç, Demokrat Parti’den Belediye Başkanı seçilmiş, referamdum sürecinde partisinin tutumunu protesto ederek AK Parti saflarına katılmıştı. Yine Dodurga için ismi geçen bir diğer aday adayı da Eski Belediye Başkanı Mustafa Aydın… Son yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin Adayı olarak seçimlere katılan dönemin Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Bekir Kılıç’a karşı seçimi kaybetmişti. Seçimden sonra TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in korumalığını yapması ile gündeme gelen Nustafa Aydın tekrar adaylığa hazırlanıyor. Edirne İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevini yürüten Dodurgalı Orhan Sarı’nın da seçimde aday olması bekleniyor.

UĞURLUDAĞ: ADEM İPEK, MEHMET KATARAŞ VE HALİT YILDIRIM

Bir dönem Doğru Yol Partisi’nin elinde olan ve AK Parti’nin kazanmakta güçlük çektiği ilçelerin başında gelen Uğurludağ ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Adem İpek Belediye Başkanlığı için tekrar aday olacak. Adem İpek’in yanısıra Mehmet Kataraş ve Halit Yıldırım’ın isimleri de Belediye Başkanlığı için geçiyor.

LAÇİN: ERDAL ALTUNTAŞ VE NURETTİN KARACA

Nüfusu giderek azalan ve kapatılması düşünülen belediyelikler arasında adı sıkça geçen Laçin’de de şimdiden iki Belediye Başkan Aday Adayı bulunuyor. Mevcut Belediye Başkanı Erdal Altuntaş yerel seçimde tekrar aday olmaya hazırlanırken AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı Nurettin Karaca’nın da sürpriz bir şekilde Laçin Belediye Başkanlığına aday olması bekleniyor.

ORTAKÖY: ALİ ERGİN VE HACI AHMET BEKTAŞ

Çorum’un Ortaköy İlçesinde seçim sürecinin AK Parti’de iki adayın yarışına sahne olması bekleniyor. Mevcut Belediye Başkanı Ali Ergin’in tekrar aday olacağı seçimde karşısına sürpriz bir isim çıkıyor. Karahacip Belde Belediye Başkanı Hacı Ahmet Bektaş, Ortaköy Belediye Başkanlığına aday olmaya hazırlanıyor.

OĞUZLAR: ALİ UYANIK VE ORHAN ATEŞ

Son dönemde adı sıkça konuşulan ve Çorum’un turizmde parlayan yıldızı haline gelen Oğuzlar ilçesinde de iki başkan aday adayı bulunuyor. 2 dönemdir Oğuzlar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Uyanık’ın üçüncü kez başkanlığa aday olmasının beklendiği seçimlerde karşısına bir dönem CHP’den Belediye Başkan Adayı olan Orhan Ateş’in de çıkması bekleniyor.

BAYAT: EKREM ÜNLÜ

Çorum Tapu Kadostro Müdürü iken istifa ederek Bayat’tan Belediye Başkanı seçilen Ekrem Ünlü, bu dönem yine başkanlığa aday olacak. Ekrem Ünlü, çok sürpriz bir aday çıkmaması halinde seçim sürecine tek aday olarak girecek.

BOĞAZKALE: MESUT OCAKLI VE OSMAN TANGAZOĞLU

Hititlerin Başkenti Hattuşa’ya ev sahipliği yapan Boğazkale’de iki dönemdir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Ali Rıza Soysat, artık kabuğuna çekiliyor. Soysat’ın yeniden aday olmayacağı seçimde AK Parti Boğazkale İlçe Teşkilatının eski ve yeni başkanı yarışacak. Bir dönem ilçe başkanlığı görevinde de bulunan AK Parti Boğazkale İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ocaklı ile AK Parti’nin mevcut Boğazkale İlçe Başkanı Osman Tangazoğlu seçimde Belediye Başkan Aday Adayı olarak yarışacak.

ÇORUM MERKEZ ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin provası olarak gördüğü mahalli seçimlere sıkı hazırlanıyor. Halkın mahalli idarelerden beklentileri ve istedikleri isimler konusunda il il üç farklı araştırma ile saha taranırken, kamuoyu liderlerinin de kanaati alınacak. AK Parti teşkilatı ile temayül yoklamasının yanı sıra il milletvekillerinin de muhtemel adaylar konusunda görüşleri alınacak. Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca hazırlanan çalışmalar daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak partinin en üst karar organı MKYK ve MYK’da değerlendirilerek son karar verilecek.

MUZAFFER KÜLCÜ

Gözler ise Çorum’da adaylık ipini kimin göğüsleyeceği üzerinde. Parti yönetimi henüz her hangi bir isim çalışması gerçekleştirmedi. Çalışmalarda sadece halkın mevcut yönetimlerden memnuniyeti ve beklentileri ölçüldü. Çorum’da AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak kuşkusuz en güçlü aday mevcut Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olarak görülüyor. Ancak Külcü’nün bir takım handikapları da yok değil. Özellikle adının bir takım iddialarla anılmasını rakipleri genel merkez nezdinde kullanacağa benziyor! Bu Muzaffer Külcü’nün yeniden adaylığını ne kadar etkiler bilinmez ama AK Parti’nin Teşkilat Başkan Yardımcılarından Çorum Milletvekili Murat Yıldırım’ın ismi de kamuoyunda sıkça dillendirilir oldu.

MURAT YILDIRIM

Üç dönemdir AK Parti’den Çorum Milletvekili seçilen Yıldırım, partinin 3 dönem üst üste milletvekili olma şartı nedeniyle şimdi dinlenmeye çekilecek. Kulislerde konuşulanlara göre Yıldırım’ın dinlenmek yerine aktif siyasete Belediye Başkanlığı ile devam etmek istediği ve buna da bir hayli sıcak baktığı ifade ediliyor.

AGAH KAFKAS

Bakın Agah Kafkas’a, her fırsatta Çorum’da! Sanki uygun bir zemin arayışında… Milletvekilliğinden ayrıldıktan sonra bir süre Ankara’da geçmişin muhasebesini yaptı sanırım… Doğruyu, yanlışı, kendisine destek olanı da köstek olmaya çalışanları da hepsini gördü galiba? Şimdi ise sessiz sedasız taş bina üzerinde söz sahibi olmak istiyor. Kişisel kanaatim odur ki Agâh Kafkas; belediye başkan adaylığı için en güçlü isimlerden bir tanesi olacak.

FARUK ÖZKADER

Yine perde arkası kalmayı tercih eden bir başka isimde partinin uzun yıllar il başkanlığını yapan avukat Faruk Özkader… Aslında kendisi parti içinde şansı yaver gitmeyenlerden! Her defasında teşkilatın hatırı sayılır ölçüde büyük desteği ile il başkanlığına seçilen Faruk Özkader, ne milletvekilliği, ne de belediye başkanlığı konusunda “aday adaylığının” ötesine geçemedi. Mevcut rakipleri arasında genç yaşı ve kariyeri sayesinde hep bir adım önde olmasına rağmen bunu inanılmaz biçimde eksiye dönüştürüverdi. Tabii bunda etrafındaki bir takım kişilerin büyük etkisi oldu. Özkader yaşadığı bu şansız süreçten sonra şimdi Ankara üzerinden doğru bir yolda ilerliyor. HAS Parti’nin eski başkanı şimdiki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile birlikte siyasetin gereğini yerine getiriyor. Bakalım bu yeni yol Özkader’in kaderini ne kadar değiştirecek? Bunu da hep birlikte bekleyip göreceğiz!

AHMET SAMİ CEYLAN

Siyaset gerçekten çok ilginç bir alan… Neye niyet, kime kısmet! Belki birkaç yıl öncesine gidip Ahmet Sami Ceylan’a biri “AK Parti İl Başkanı olacaksın” deseydi muhtemelen kendi de inanmayacaktı. Parti içindeki bir takım dengeler gözetilerek “emanet” edilen AK Parti İl Başkanlığı koltuğunun artık en güçlü sahibi Ahmet Sami Ceylan oldu. Hal böyle olunca ister istemez hedeflerde büyüdü. Ceylan’ın belediye başkan adaylığı için nabız yokladığı, çevresinde baskı oluşturulması halinde bu işe yeşil ışık yakacağı konuşuluyor. Ben böyle bir durumu çok büyük bir sürpriz olarak değerlendiririm. Bence bu mevcut konjonktür içerisinde Ahmet Sami Ceylan il başkanı olarak kalmalı, çünkü koltuğunu biraz daha sağlama almalı…

İSMİ GEÇEN DİĞER ADAY ADAYLARI

TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, İşadamı Mustafa Yağlı, işadamı Mahmut Köksal, Eski Merkez İlçe Başkanı Avukat Haşim Ahlatçı, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker, Tapu Kadastro Daire Başkanı Davut Güney, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nurettin Özen, Avukat Hikmet Keleş ve Fatih Maden ile Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan gibi isimlerde kulislerde dillendiriliyor. Bu isimler içinde TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın siyasete pek sıcak bakmadığı yakın çevresince biliniyor. Özellikle iş dünyasından Mustafa Yağlı ve Mahmut Köksal gibi kamuoyunun yakından tanıdığı sevilen isimleri AK Parti vitrin adayı olarak siyaset meydanına çıkarabilir.


Bu Haberi FACEBOOK'ta Paylaş


   
» Haber Ara
Başlıklarda : Haberlerde :
 » Kategoriler
Katagoriler 6
Spor Sağlık 252
Eğlence 92
Teknoloji 8
Aramızdan Ayrılanlar 73
Genel 4195
Röpörtajlar 18
 » Son Haberler
Arap Kaynar Trafik Kazası Geçirdi.
Yazan : MehmetKABA Hit : 1822
Tarih : 26.Oca.2015 21:37:08
Nurettin Kulalı Hafta Sonu Çorum ve İlçe
Yazan : MehmetKABA Hit : 590
Tarih : 26.Oca.2015 17:49:41
MHP Çorum 11. Olağan İl Kongresine İskil
Yazan : MehmetKABA Hit : 739
Tarih : 25.Oca.2015 19:50:25
İskilip Heyetinden AKP Çorum İl Başkanlı
Yazan : MehmetKABA Hit : 610
Tarih : 25.Oca.2015 16:50:44
Kaymakam Gürsoy Karne Dağıtımını Sorkun
Yazan : MehmetKABA Hit : 224
Tarih : 24.Oca.2015 10:22:26
Başkan Çatma Çoçukların Karne Sevincine
Yazan : MehmetKABA Hit : 265
Tarih : 24.Oca.2015 09:47:08
Başkan Çatma Salim Uslu´ya Teşekkür Ziya
Yazan : MehmetKABA Hit : 305
Tarih : 22.Oca.2015 19:36:13
İskilip´te Oyunlarla Hastane Projesi Ana
Yazan : MehmetKABA Hit : 387
Tarih : 22.Oca.2015 18:33:08
İskilip-Çorum Karayolundaki Trafik Kazas
Yazan : MehmetKABA Hit : 1884
Tarih : 21.Oca.2015 19:44:32
İskilip´te Sentetik Çim Saha İçin Çalışm
Yazan : MehmetKABA Hit : 331
Tarih : 21.Oca.2015 15:18:44
 » Hit Haberler
İskilip - Çorum Yolunda Ölümlü Kaza
Yazan : mudur Hit : 24789
Tarih : 27.Ara.2009 22:16:45
İskilipli Atıf Hocanın Mezarı Bulundu..
Yazan : mudur Hit : 19715
Tarih : 26.Ara.2009 17:15:47
Menzilci Mehmet İnici Vefat Etti...
Yazan : kalyoncumotor Hit : 18869
Tarih : 25.Eyl.2007 11:54:28
AK Partinin Çorum ve İlçelerindeki Tüm A
Yazan : MehmetKABA Hit : 16725
Tarih : 20.Ağu.2013 21:25:06
SÜRAT KARGO İSKİLİP’E ŞUBE AÇTI.
Yazan : Ceycey19 Hit : 16294
Tarih : 10.Ağu.2011 22:31:58
İskilip te Tecavüz İddiası
Yazan : Ceycey19 Hit : 15049
Tarih : 21.Eki.2010 17:37:11
İskilip Nazar Turizm Kuruldu.
Yazan : Ceycey19 Hit : 13883
Tarih : 13.Nis.2012 19:15:38
Yunus Polis Memuru Mustafa Yılmaz Hayatı
Yazan : iskilipliyiz Hit : 13317
Tarih : 30.Oca.2012 17:26:29
Motorsiklet Kazasında Lise Öğrencisi Hay
Yazan : MehmetKABA Hit : 11103
Tarih : 24.Nis.2011 16:57:10
İsmail Duman´dan Mektup Var
Yazan : MehmetKABA Hit : 10326
Tarih : 19.Mar.2013 21:37:24
 » Son Yorumlar
SAYIN BAŞKANLAR ÇATMA VE TOURN BEYLER TE
Yazan : colakoglu19
Tarih : 24.Oca.2015 20:24:58
AKLIN YOLU BİR...YANİ HANGİ AKLA HİZMET
Yazan : kaptan1969
Tarih : 22.Oca.2015 14:36:16
EĞER AZICIK ONURUNUZ VAR İSENEYAZIKKİ PA
Yazan : muratgokcu
Tarih : 03.Oca.2015 21:57:44
varsa ihtiyaç kapatmak yetmezkapatılması
Yazan : colakoglu19
Tarih : 31.Ara.2014 17:26:11
Aynaya bak yorum hakkını gör ve yap deği
Yazan : colakoglu19
Tarih : 31.Ara.2014 17:10:45
BİZE YAKIŞMAZDIOlması gereken geçte olsa
Yazan : Ilunga
Tarih : 18.Ara.2014 20:29:25
yerinde bir karar ilçenin göbeğinde bu z
Yazan : yahak
Tarih : 16.Ara.2014 20:23:54
adam gibi adam.
Yazan : yahak
Tarih : 16.Ara.2014 20:21:38
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olur
Yazan : ayguninsaat
Tarih : 15.Ara.2014 10:41:14
Frenk Mukallitiği ve Şapka.İskilipli Atı
Yazan : Sinan
Tarih : 11.Ara.2014 22:11:45
» Haber İstatistikleri
» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (6)
» Haber (4641)
» Okunma (5983128)
» Yorum (9318)
» Toplam Adettir
» CopyrightYukarı Git
2oo7 © Copyright iskilipliyiz.com
Copyright © C.C.P. Full System V 6.0