www.iskilipliyiz.com
18.05.2021
Çorum /   24°C

YÜZYILIN İTİRAFLARI
YÜZYILIN İTİRAFLARI

YÜZYILIN İTİRAFLARI

2014 yılında ABDnde, ünlü petrol milyarderi, bankacı ve dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Yahudi Rockefeller ailesinin, en büyük ferdi David Rockefellerin “Yüzyılın İtirafları“ kitabı yayınlandı ancak hemen geri toplatıldı. Çünkü kitapta, dünyayı yönetme isteğinde olan bir grubun bazı devletleri kontrol edebilmek için çevirdikleri dolaplar, entrikalar, soygunlar ve sömürgeleştirmeler itiraf ediliyordu. İtirafların Türkiye ile ilgili bölümünü kısaca ele alacağız. Bakalım bizimle ilgili neler söylemiş:

“Türkiye, coğrafi ve stratejik bakımından TÜRKLERE BIRAKILAMAYACAK KADAR ÖNEMLİ BİR ÜLKEDİR. Çünkü;

1) Büyük İsrail Devleti sularının kaynakları Türkiye toprakları üzerindedir.

2) Türkiye Avrupa ve Asya arasında bir köprüdür.

3) Müslüman âleminde öncül ve demokratik tek ülkedir.

Bu nedenlerle de hem İslâmiyeti yıkmak hem de Türk devletlerinin birleşmelerini önlemek için işe Türkiyeden başlamalıyız. Aksi halde dünyadaki konumumuz çok zorlaşır. Türk devletlerinin başlarına belâlar açıp karışıklık çıkararak ya da darbelerle kendi içlerine döndürerek dünyadan kopmalarını sağlamamız gerekir. Türklerin önemli özelliği her duyduğuna inanmasıdır. Okumayı hiç sevmezler, onlara zor gelir. Ayrıca, “hangi tesirin altındayız ve kime kul olmaktayız” diye pek düşünmezler. 

Kışkırtıcı ve karıştırıcılarımızın çabalarıyla 1970li yıllarda Türkiyede sağ ve sol ideolojiler arasında adeta bir iç savaş yaşattık. Binlerce Türk genci, bizim uydurduğumuz ideolojiler uğrunda can verdi. Sonra da 1980de bilgimiz dâhilinde yapılan darbe ile terör bitti. Askeri hükümet çok sert tedbirlerle ülkeyi yönetirken, ellinin üzerinde genç, haklı–haksız, sağ-sol ayırımı yapılmadan idam edildi. 

Askeri dönem ve sonrasında kurulan hükümetler, kapıları sonuna kadar açarak ülkelerini ABD ve Avrupa malları ile doldurup borca battılar. Bu dönemde, başta siyasiler olmak üzere, her kademeye milyarlarca dolar rüşvet dağıttık. Kardeşlik, dostluk, iyi niyet, dürüstlük, ahlâklı ticaret unutularak devlet ve özel şirket kadroları sahtekârlarca dolduruldu. Halk yapılanları fark etmeye başlayınca da Kürt kartını devreye soktuk. PKK terörü, şehit edilen asker ve polisler, halka her sıkıntıyı unutturdu. Ülke, hem siyasi, hem ekonomik hem de sosyal açıdan büyük kayıplara uğradı. 

Bugünkü Türkiye; yalancılığın, sahtekârlığın, halkı aldatmanın, bizlere hizmet etmenin içinde yüzerek Mustafa Kemalin bizi reddetmesinin bedelini ödüyor. Böyle bir ülkenin uzun ömürlü olması pek mümkün değildir. Ya ruhlarda bir ihtilal yaparak yeniden kendileri olacaklar, ya da tarihten silinip gidecekler. Böylece de Anadolu toprakları bizim yarattığımız Ermeni ve Kürt devletlerinin olacaktır”.

David Rockefeller, itiraflarının bir bölümünde de diğer çok zengin Yahudi ailesi olan Rothschildlerin bir ferdi ile yaptığı sohbeti yazmış. Bu sohbetten de bölümler aktaralım:

“Rockefellerin, (Dünya ülkelerini nasıl ele geçiriyorsunuz?) sorusuna Rothschild; Birinci Dünya Savaşı, Avrupada bize karşı imparatorlukları yıkmak, Osmanlıyı parçalayarak Orta Doğudaki petrol yataklarını ele geçirmek, böylece de İsrailin kuruluş yolunu açmak için çıkarıldı”. “İsrail devletinin kurucusu sayılan Tehodor Herzl, o zamanki Osmanlı Sultanı II. Abdülhamidin yanına giderek bizim para desteğimizle Filistin topraklarını satın almak istedi ancak Sultan vermedi. Biz de Osmanlıyı I. Dünya Savaşına sokarak yıkılmasını sağladık. Böylece tam amacımıza ulaşırken, Mustafa Kemal ortaya çıktı ve bütün planlarımız alt üst olup geriye kaldı”.

“Mustafa Kemal, bizim temsil ettiğimiz dünyanın en büyük düşmanıdır. Onun varlığı, İsrailin kurulmasını otuz yıl geciktirdi ve bize milyarlarca dolar kaybettirdi. İzmir suikastında idama mahkûm olan, dostumuz Cavit Beyi kurtarmak için Onun yanına gittik. Bizi çok soğuk karşılayıp tekliflerimizin hiç birisini kabul etmediği gibi adeta makamından kovdu. Birkaç gün sonra da Cavit Beyi idam ettirdi”.

Bu itiraflar, bize yıllardır dost diye tanıtılanların aslında gerçek düşmanlarımız olduğunu gösteriyor. Onlara inandık, hatta Türkiyeyi “Küçük Amerika” yapmak hayalleriyle onlara benzemeye çalıştığımız gibi yine onlarca geliştirilen “Büyük Ortadoğu Projesi”nin eş başkanlığını bile gururla üstlendik. Bu arada da kişiliğimizi kaybettik, kültürümüzü yitirdik, dilimizi unuttuk, kendimizden başkası olmaya çalıştık. 

Yeniden ayağa kalkıp kendimizi bulabilecek miyiz, toparlanabilir miyiz, bilmiyorum. Olabilecek tek çözüm, aklı öne çıkarıp bilimselliğe yönelmek ve kendi öz değerlerimize uygun bir yönetim tarzı oluşturmak. Tehdit ve tehlike çok büyük, farkında olmadan da kucaklarına itilmeye devam ediyoruz.

DÜŞÜNEN SÖZLER:

Özgür olmadıkları halde, özgür olduklarını sananlar kadar hiç kimse tutsak değildir. Goethe                                                                                                                              Başkalarının yolunda yürüyenler, ayak izi bırakmazlar. S. L. Braundon                      Özgürlük için gökleri satın almanıza gerek yok; ruhunuzu satmayın yeter. N. Mandela

Hayvanlara bakıyorum da, hiçbiri kendi türünün önünde diz çökmüyor. Walt Whitmanİsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 10 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Ahmet KESKİN

 
sarihoca19@hotmail.com