www.iskilipliyiz.com
09.07.2020
Çorum /   24°C

17 Mayıs 2016 - 02:34
İstanbul´dan İskilip Kurusaray Ortaokulu´na Anlamlı Yardım.
Genel Merkezi İstanbul´da Olan İskilip Sarıkavak Köyü Kuzuahlat Mahallesi Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği ve İstanbul Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, ihtiyacı olan İskilip Kurusaray Ortaokuluna kırtasiye, bilgisayar ve sağlık malzemesi yardımında bulundu.
İstanbul´dan İskilip Kurusaray Ortaokulu´na Anlamlı Yardım.

İstanbul´da etkin bir şekilde faaliyet gösteren  İskilip Sarıkavak Köyü Kuzuahlat Mahallesi Sosyal  Kültürel  Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği İskilip Kurusaray Ortaokulu ve İskilipgücüne  kırtasiye, bilgisayar ve sağlık malzemesi yardımında bulundu

İskilip Sarıkavak Köyü Kuzuahlat Mahallesi Sosyal  Kültürel  Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği  ve İstanbul Üniversitesi  Genç Yeşilay Kulübü ile ortaklaşa yapılan kitap bağış kampanyası,ile toplanan  kırtasiye, bilgisayar ve sağlık malzemesinden oluşan yardım paketlerini  İskilip Kurusaray  Ortaokulu Müdürü Hüseyin Çakıl´a teslim etti.

 Dernek Başkanı Lütfi Karaca AKP Üsküdar Belediye Meçlis üyesi  Saadettin Karaca, dernek yönetim kurulu Üyesi Barış Arslan ve bir grup öğrenciyle birlikte 13 Mayıs 2016 Cuma günü İskilip´e bağlı Kurusaray köyüne geldi.Kurusaray Ortaokulu  Müdürü  Hüseyin Çakıl, Kurusaray Köyü  Muhtarı  Celal Karadoğan, öğretmenler  ve öğrenciler  tarafından karşılanan misafirlere okul hakkında bilgi verildi. Kurusaray Ortaokul Müdürü Hüseyin Çakıl ise, Okula kitap yardımında bulunan dernek başkanına ve yönetim kurulu üyelerine, dernek yöneticilerini teşekkür etti.

Sarıkavak Köyü Kuzuahlat Mahallesi Sosyal  Kültürel  Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Lütfi Karaca yaptığı konuşmada “Memleketimizin geleceği  olan  sevgili öğrenciler, değerli kardeşlerim dernek olarak amacımız sizlere hizmet etmek,  sizlere yardımcı olmak, sizleri geleceğe hazırlamak, memleketimize hayırlı birer nefer olarak  yetiştirmek, sevgili gençler, herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek   zorundasınız.Bu nedenle kendinize hedefler belirleyiniz.Hedefe ulaşmada size  yolunuzu , aldığınız eğitim, iradeniz , azim ve kararlılığınız gösterecektir.Önünüze belki bir sürü engel çıkacak, bocalayak, zorlanacak , tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına dikilecek, dik  duracak ,engelleri  bir bir asacak başarılı, mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz.Sevgili gençler beni bir büyüğünüz bir kardeşiniz olarak görün her zaman yanınızda  olacağınızı bilin ve irtibatınızı bizimle koparmayınız. Sevgili kardeşlerim yüzünüzden  gülücükler eksik olmasın Cenabi  Allah hepimizin yardımcısı olsun, hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi. Daha sonra heyet sınıfları gezdi , sınıf öğretmenlerinden bilgi alarak Kurusaray  köyünden ayrılarak İskilip ilçesine hareket etti.

İstanbul´dan Gelen Heyet İskilip Gücünü Ziyaret Etti.

Kurusaray köyünden ayrılıp ilçeye gelen misafirler İskilipgücü Spor Sosyal Tesislerini ziyaret etti. İskilipgücü tesislerine kitap ve bilgisayar yardımında bulunarak İskilip´imizin gençlerine kültürel  failiyetlerde bulunmalarına katkı sağlandı.Misafirleri İskilipgücü Sosyal tesislerinde  İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, İskilip Garnizon Komutanı Çetin Öcal,  İskilip Belediye Başklan Vekili Murat Önder, İskilip Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu,İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Muamer Cengil, İskilip Emniyet Müdürü Reşat Beceren, Emekli Öğretmen Tarihci Yazar Nurettin Tanay yalnız bırakmadı. Derneğin bu duyarlı çalışmasından dolayı İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu ve İskilipgücü Spor Kulübü Başkanı Nihat Armutçu’ dernek yetkililerine teşekkür etti.İskilipgücü Spor Kulübü Başkanı Nihat Armutçu’ İstanbuldan gelen misafirlere günün anısı adına İskilipgücü atkısı hediye etti.

Buradaki konuşmalardan sonra heyeti AKP ilçe başkanı Sayın Mustafa Lek´le beraber merhum Atıf  Hocanın kabrini ziyarette bulundular . Mustafa Lek’ten  Atıf Hoca   hakkında bilgiler aldılar.Mustafa  Lek’e teşekkür ederek İskilip’ten ayrıldılar.


 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 25 gün önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Elif Kaygısız

 
Bende Kurusaray köyündenim ama Kurusaray köyünde okumadım ve şuan Kurusaray köyündeyim ve bence bu çok güzel