www.iskilipliyiz.com
24.09.2018
Çorum /   24°C

21 Eylül 2017 - 04:17
İskilip´te İzne Gelen Komşu Köydeki Vatandaşlar Olası Bir Orman Faciasını Önledi.
İskilip´te İzne Gelen Komşu Köydeki Vatandaşlar Olası Bir Orman Faciasını Önledi.

İskilip Doğangir köyü mevkisinde akşam saat 21:30 sularında yıldırım düşmesi sonucu başlayan   orman yangını komsu Karagöz köyünden ve Doğangir köyünden gelen köylü vatandaşların yoğun gayretleri sonucu söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre Doğangir köyü Kel Hüseyin korusunda yıldırım düşmesi sonucu başlayan yangına başka bir ilde orman kesiminde çalışan Karagöz köyüne izne gelen vatandaşlar ve Doğangir köyü sakinleri ilk müdahaleyi yaparak yangını kontrol atına aldı Yangın yerini yüksekte olması ve ulaşım sorunu olması nedeniyle yangın araçları olay yerine zamanında varamadı.Yol çalışmalarının bitmesiyle Orman yangın araçları olay yerine vardığında yangın kontrol altına alınmıştı. Yangında 30 Hektara yakın orman alanı yanarken rüzgarın ters esmesi ve ormanlık alanın taşlık olması olası bir faciayı önledi.

İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş ve İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip İlçe Emniyet Müdürrü Bahadır Vurgun, Belediye Meçlis uyeleri Murat Önder, Ahmet Yapıcak, ve İl Genel Meçlis üyesi Üzeyir Esenkaya Yangın söndürme çalışmalarını olay yerinde takip etti.Yangın nedeniyle Çorum, Amasya ve Kastomonu Orman İşletme Müdürrlüğünden Yangın araçları olay yerine geldi.

 

Yangın 23:30 sularında köylü vatandaşlar tarafından kontrol altına alındı Yangını tamamen söndüren ekipler soğutma çalışması yapıyor.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.