www.iskilipliyiz.com
24.09.2018
Çorum /   24°C

23 Eylül 2017 - 02:42
Start Verildi. Başarısız Belediye Başkanların İstifası İsteniliyor
Start Verildi. Başarısız Belediye Başkanların İstifası İsteniliyor

AK Parti’de görevde bulunan belediye başkanları ile ilgili hazırlanan raporların değerlendirilmesinden sonra başarısız bulunan başkanların istifa ettirilebileceği bildirilmişti.

AKP’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla genel ve yerel seçimler için çalışmalar hızlandı. Görevde bulunan belediye başkanları ile ilgili hazırlanan raporların değerlendirilmesinden sonra başarısız bulunan başkanların istifa ettirilebileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP Genel Başkanlığına tekrar geçmesinden sonra parti örgütlerinin yeniden belirlenmesi için düğmeye basarken, belediye başkanlarını da mercek altına aldı. Görevdeki belediye başkanları ile ilgili olarak hem parti merkez yönetimine, hem de araştırma şirketlerine rapor hazırlatıldı. Hazırlatılan raporlarda özellikle halkın başkanlardan memnuniyetinin araştırıldığı öğrenildi.

Bu arada kamuoyu araştırma şirketlerine yurt çapında AKP’li belediyelerin durumunun ölçtürüldüğü, alınan sonuçların da dosyalandığı ifade edildi. Bizzat Erdoğan’ın dikte ettirdiği kriterler üzerinden başkanların tek tek değerlendirilmesinden sonra yeniden aday olup olmamaları konusunda karar verileceği belirlendi.

 

 Dün Akşam İstifa eden İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaştan sonra ulusal basına yansıyan haberlerde Ankara, Bursa, Balıkesir, Sakarya, başta olmak üzere 8 büyükşehir, 20 yakın il ve 100 civarında ilçe belediye Başkanları ,istifa ettirilecek..

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.