www.iskilipliyiz.com
24.09.2018
Çorum /   24°C

11 Ekim 2017 - 01:52
1965 Yılı Azmimilli İlkokulu Mezunları İskilipte Buluştu.
1965 Yılı Azmimilli İlkokulu Mezunları İskilipte Buluştu.

1965 YILI AZMİLLİ İLKOKULU MEZUNLARININ İSKİLİP’TE BULUŞMASI

İskilip Azmimilli İlk okulundan 1965 yılında mezun olan  öğrenciler yıllar sonra bir araya gelerek kaynaşmanın ve dayanışmanın örneğini sergilediler. İskilip´te  yıllar sonra bir araya gelen mezunlar arasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren Mustafa Yolcu sunları söyledi.

7- 8 Ekim 2017 tarihin ’de, Azmi millî İlkokulu mezunları olarak, İskilip’ te 12 arkadaş bir araya geldik. İskilip’teki buluşmamıza gelemeyen arkadaşlarımız , mesaj atarak mazeretlerini belirttiler.

Mezun olmamızdan sonra aradan 52 yıl geçmişti. Hepimiz yine gençtik. Ama saçlarımız beyazlaşmıştı. Mezun olduğumuz Misakı milli ilkokuluna, yani taş mektebe gittik. Binaya girince hepimiz, 52 yıl öncesine döndük. Okuduğumuz sınıfları, 5. Sınıfta oturduğumuz sıraların yerlerini gösterdik. Sınıftaki hatıraları anlattık. Müdürümüz Mehmet Kaymaz ı, Ümit- Özden Uzel hocalarımızı andık. Okulda bazı yenilemelerle değişiklik yapmışlar, onları konuştuk. Okul Müdürü bize okulu gezdirdi. Kendisine ilgisi ve yardımı için teşekkür ediyorum. Hep birlikte İskilip Müzesine gittik. Müzeyi çok güzel tanzim etmişler. Ufak tefek noksan malzemeler ’de zamanla tamamlanarak, mükemmel hale gelecektir. Buraya emeği geçenlere de teşekkür ediyorum. Epeyce süre parkta oturduk. Parkın mevcut hali eleştiri konusu oldu. Ortak kanaat eski parkımızı geri istiyoruz oldu. Parkta otururken, Gökhan Okumuş arkadaşımızın dayısı olan metin Kalyoncu ağabeyimiz yanımıza gelerek, bizimle sohbet etti. Adeta gözleri yaşararak, bizi bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti bildirdi. İskilipli olunmasını, İskilip’e hizmetten geri kalınmamasını tavsiye etti. Kendilerinin geçmişte yaptıklarını, İskilip’e kazandırdıklarını anlatmaya çalıştı. 5. Sınıfta 46 kişi idik. 6 Arkadaşımız rahmetlik oldu. Artık mevsim bizim için, hazan mevsimi. Zaman bizi, nefesimizin sonuna doğru götürüyor. Bir araya gelebilme, hatıraları, güzel günleri konuşabilme çok güzel. Arkadaşlarımızın saçları ağarsa ’da karakter ve yapı olarak aynı insanlar. Çevrelerine, vatanına milletine yararlı olmuşlar. Aynı şekilde evlatları ’da babaları gibi olurlar inşallah. Çorum’dan arkadaşlarımızla helalleşip vedalaşarak, nasip olursa bir kez daha buluşmak üzere ayrıldık.

 
İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.