www.iskilipliyiz.com
29.09.2020
Çorum /   24°C

25 Kasım 2019 - 13:07
İskilip’te Dolu Dolu Öğretmenler Günü kutlandı
İskilip’te Dolu Dolu Öğretmenler Günü kutlandı

İskilip’te 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle ve İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin hazırladığı programlarla kutlandı.

Program önce İskilip hükümet konağı bahçesinde İskilip garnizon komutanı, belediye başkan vekili, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve ilçede görev yapan tüm okul yöneticileri ile öğretmenlerin katıldığı çelenk töreniyle başladı.

Çelenk töreninde İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu tarafından saygı duruşu ve istiklal marşı eşliğinde Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

24 Kasım öğretmenler günü ilçe kutlama programı ise İskilip öğretmenevi konferans salonunda İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin hazırladığı etkinlikler ile devam etti.

Kutlama programına Bayat kaymakamı İskilip kaymakam vekili Mustafa Çelik, garnizon komutanı Jan Per Astğ Fatih Cura, Belediye başkan vekili Mehmet Sözer, Emniyet Müdürü Erol Karasu, ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, Jand Kom Üstğ Ziya Balcıoğlu, İlçe müftüsü Nurettin İçtüzer, idari amirler,siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, İskilip’te görev yapan tüm öğretmen ve okul yöneticileri ile misafirler katıldı.

Kutlama programı Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu öğretmenlerin içinde bulunduğu durum, görev sorumlulukları ve öğretmeninin kendisi için yaptığı fedakârlığı konu eden duygusal bir açılış konuşması yaptı.

Atcıoğlu konuşmasında;” Öğretmen sorumluluğu büyük, dikenleri çok, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü zorluğa razı olurlar, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakârlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler” dedi.

Emekli Öğretmenler adına Mehmet Kestek konuşma yaparken İskilip Kaymakam vekili Mustafa Çelik plaket verdi.

İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin şiirler okumalarıyla devam eden programda Bayat kaymakamı İskilip kaymakam vekili Mustafa Çelik emekli olmuş öğretmenlere hizmet şeref belgesi takdimiyle devam etti.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.