www.iskilipliyiz.com
29.09.2020
Çorum /   24°C

19 Aralık 2019 - 01:57
İskilip Halk Eğitiminde İşkur Sergisi
İskilip Halk Eğitiminde İşkur Sergisi

İskilip’te Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği kapsamında açılan kursların kapanışı için sonbahar temalı bir tören düzenlendi.

İşbirliği kapsamında Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü bünyesinde açılan “geleneksel el nakışları” ile “kadın dış giysileri dikimi” kursları öğretmen ve usta öğreticiler eşliğinde kursiyerlerin ürettikleri birbirinden güzel ürünlerinin sergilenmesiyle sona erdi.

Sergi ve kapanış töreni halk eğitimi merkezi binasında gerçekleştirildi. Törene İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, okul ve kurum müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ile misafirler katıldılar.

Sergi açılışında İskilip halk eğitimi merkezi müdürü Ahmet Faruk İmal bir açılış ve hoşgeldiniz konuşması yaparak “başta kaymakamımız olmak üzere törene katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. “her yıl düzenli bir şekilde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği içerisinde kurslar açmaya çalışıyoruz. Bu kurslarda amaç kursiyerlerimizin bir şeyler öğrenmesi, kendilerini geliştirmeleridir” dedi. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül yaptığı konuşmasında “ sergide birbirinden güzel ürünler görüyorum. Ellerinize emeklerinize sağlık, tebrik ediyorum. Kursiyerlerimiz birlik beraberlik içerisinde hem güzel ürünler ortaya koyacaklar hem de kendi maharetleriyle ekonomiye katkı sunacaklardır” dedi.

Geleneksel el nakışları ile kadın dış giysileri dikimi kurslarının sergisini İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve beraberindekilerle birlikte gezdikten sonra kaymakam Eligül halk eğitimi merkezinde de incelemelerde bulundular.

Bütün misafirlere kokteyl verildikten sonra tören sona erdi.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.