www.iskilipliyiz.com
30.06.2022
Çorum /   24°C

04 Haziran 2020 - 13:22
İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül´den Dayanışma Çağrısı
İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül´den Dayanışma Çağrısı

Türk Kızılay tarafından yürütülen "Güvenli Kan Temini Projesi" kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süreci ramazan ayında azalan kan stoklarını tamamlamak ve kan ihtiyacını karşılamak amacıyla İskilip´de kan bağışı otobüsünde kan bağışı kabul edildi.

İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül  kan bağışı otobüsünü ziyaret ederek kan bağışında bulundu.Ziyarette İskilip Kızılay Dernek Başkanı Mehmet Koca yaptıkları çalışmalar hakkında Kaymakam Eligül´e bilgiler verdi.Kaymakam Eligül, dernek başkanı Mehmet Koca´ya  Korona Virüs salgını sürecindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti

Kaymakam Eligül Yaptığı açıklamada "Sağlıklı 18-65 yaş arası vatandaşlarımız Kızılay'a gelip kan bağışında bulunabilir. İnsanlara umut oluyoruz. Bir ünite kanın bir insanın hayatını kurtardığını belirtmek isterim. Bu konuda vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesini diliyoruz.Zaman dayanışma ve birliktelik zamanı. Kan bağışı da en büyük dayanışma örneklerinden biri. Verdiğimiz bir ünite kan üç kişinin hayatını kurtarıyor. Herkesi bu dayanışmaya katılmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Kampanyaya büyük ilgi gösteren vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına riayet ederek stantlarda kan bağışında bulundu.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.