www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 1010 kez okundu. | Kategori : POLİTİKA
Haberin Tarihi :   03 Aralık 2018 - 04:54

Ali Sülük MHP ´den Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Büyüt
Küçült
Ali Sülük MHP ´den Aday Adaylık Başvurusunu

İskilip İlçe Tarım Müdürlüğü görevinden istifa ederek MHP İskilip Belediye Başkan Aday Adayı olan Ali Sülük Pazar günü MHP İlçe Parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile adaylığını duyurdu.

Belediye Başkan aday adayı Ali Sülük Açıklamasında ‘’İlçemizin kalkınması için en önemli konuların üç başlık altında toplanabileceği kanaatindeyim. Bunlar Tarım, Kırsal Turizm ve Yöresel ürünlerdir’’dedi.

Ali Sülük basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Sözlerime başlamadan önce 31 Mart seçimlerinin devletimize, milletimize ve ilçemize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Ben 1971 yılında İskilip te doğdum. İlkokulu Azmimilli ilkokulunda, Liseyi Amasya Gökhöyük Ziraat Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra 1989 yılında Şanlıurfa iline Ziraat Teknisyeni olarak atandım. 1990 yılında evlendim. Halen öğretmen olan iki kız ve bir erkek çocuk babasıyım.

4 yıl Şanlıurfa’da görev yaptıktan sonra 1993 yılında İlçemize tayin oldum ve görev yapmaya başladım. Ziraat Fakültesini kazanarak 1999 yılında Ziraat Mühendisi, 2002 yılında da Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Yüksek Ziraat Mühendisi ünvanını aldım.

Şu anki adı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde 2011 yılından bu yana da İlçe Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

Görev sürem boyunca İlçemiz ve Ülkemiz tarımını geliştirmek, çiftçilerimizin gelir seviyesini yükseltmek adına elimden gelen bütün çalışmaları yaparak bu güne kadar geldim. Özellikle idarecilik yaptığım dönemde ilçemiz çilek yetiştiriciliği büyük aşama kaydederek bölgenin önemli çilek merkezlerinden biri haline geldi. Çiftçilerimizi devlet desteklemelerinden yararlandırarak yaklaşık 2000 dekar kıraç arazinin sulamaya açılmasını sağladık. Bunun gibi konularda mesai arkadaşlarımla birlikte ilçemizde tarımsal anlamda önemli yeniliklere imza attık.

İlçemizin önemli bir değeri olan İskilipspor kulübümüzde sporcu, antrenör, yöneticilik ve başkanlık görevlerini yürüterek ilçe gençlerinin spor yapmalarına, kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarına yönelik çalışmalarda bulundum.

Halen ilçemizin Avrupa Birliği desteklemelerinden faydalanabilmesi amacıyla hazırlanan LİDER projesi kapsamında kurulan Yerel Eylem Grubu Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekteyim. Derneğimizin 8 yıllık çalışmaları sırasında ilçemizin öncelikli konularını, avantajlı ve dezavantajlı konularını, desteklenmesi gereken konularını belirleyerek yerel kalkınma stratejimizin oluşturulması çalışmalarına öncülük ettim.

Uzun yıllar süren bu çalışmalar sırasında sivil toplum kuruluşları ve halkımızla yapılan istişarelerimiz ve toplantılarımız sonucunda da belirlendiği üzere, İlçemizin kalkınması için en önemli konuların üç başlık altında toplanabileceği kanaatindeyim. Bunlar Tarım, Kırsal Turizm ve Yöresel ürünlerdir.

Bu konularda ilçemiz önemli potansiyele sahip olup, Belediye Başkanlığı görevi nasip olursa Tarımsal üretimin artırılması için Sulama göletlerinin yapımı, sulama tesislerinin hayata geçirilmesi ve birim alandan daha fazla verim alınması amacıyla Tarımsal Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği halinde çalışmalar yürüterek İlçemiz tarımının daha fazla geliştirilmesi için çalışmalar yapacağım.

İlçemiz kırsal turizminin geliştirilmesi için insanlarımızın Avrupa Birliği desteklerinden de faydalanarak yeni tesisler, restorasyon çalışmaları, yürüyüş yolları, park ve bahçeler, şehir içi tabelalar ve görünürlük çalışmaları gibi birçok konularda yatırımlar yapmalarını teşvik edeceğiz. Sizlere sorarım ilçemizin Beypazarı’ dan, Safranbolu’ dan neyi eksik. İlk etapta birkaç ev ve sokakta restorasyon çalışmaları yaparak ilçeye turist çekmek adına çalışmalar yapacağız.

İlçemizin her evinde hanımlarımızın kendi el emekleriyle yaptığı turşu, erişte, tarhana, kuşburnu gibi yöresel ürünlerimizi ve el sanatı ürünlerimizin değerlendirilmesi için fuarlara katılmalarına yardımcı olacak, ilçemizin uygun bir yerinde hanımlarımıza yakışır bir şekilde yöresel ürünler ve el sanatları pazarı kuracağız. İnternet üzerinden alışveriş konusunda onlara yardımcı olarak ürünlerini daha değerli bir şekilde pazarlamalarını sağlayacağız.

Bahsettiğim konuların tamamı Avrupa Birliği ve Ülkemizin birçok fonları tarafından desteklenmektedir. Fakat ilçemiz bu desteklerden yeterince faydalanamamaktadır. İnsanlarımızın ve girişimcilerin bu desteklerden yeterince faydalanması için Belediye bünyesinde Proje ofisi kurarak onlara yardımcı olmak için çalışmalar yapacağız.

Gençlerimizin spor yapabilmeleri için en büyük ihtiyaç olan kapalı spor salonu ve yüzme havuzu yapılması konusunda gerekli girişimlerde bulunarak hayata geçirilmesini sağlayacağız.

Şu anda içerisinde bulunduğumuz bu bina gibi Belediye taşınmazlarının bakım ve onarımlarının yapılması, kiracılarına ve kullanıcılarına yakışır hale getirilmesi önemli önceliklerimizden birisidir.

İlçemizin en önemli sorunlarından olan Çorum, Ankara ve Tosya yolu yapım işleri konusunda mevcut çalışmaların devam ettirilmesi ve hızlandırılması oldukça önem arz etmektedir.

İlçemizde yardıma muhtaç insanlarımızın her zaman yanında ve en yakınında biz olacağız.

Malumunuz üzere ilçemiz her geçen gün nüfus kaybına uğramakta ve göç vermektedir. Bu konuda yukarıda da bahsettiğim tarım, hayvancılık, kırsal turizm, yöresel ürünler ve el sanatları konusunda istihdam yaratmak için çalışmalar yapmak hayati önem arz etmektedir. Bu konuda yatırım yapacak, insanlarımıza iş ve aş verecek girişimciler Belediyemiz tarafından teşvik edilecektir. Aynı şekilde insanlarımızın faydalanabileceği sosyal tesislerin ilçede mevcut olmasının da ilçeden göçün önüne geçecek önemli bir konu olduğu tartışılmazdır.

Bugünkü basın toplantımda sizlere kendimi ve İlçemle ilgili projelerimin bazılarını yüzeysel olarak anlatmaya çalıştım. Partimin takdiri ve Allah’ın izni ile, mensubu olmaktan gurur duyduğum partimin Belediye Başkan adayı olmam halinde gerçekleştireceğim muhtelif toplantılarda yüksek okul, buğday pazarı, mezbaha, hayvan pazarı gibi konularda projelerimi daha ayrıntılı şekilde anlatacağım.

Sözlerime burada son verirken öncelikle aday adaylığı sürecinde bana kendimi ve projelerimi anlatma ve insanlarımıza duyurma fırsatı veren parti yetkililerime ve basın mensuplarımıza; destek vermek üzere toplantımıza katılan bütün misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarım.’

 

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu yorum : 5 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : iskilipli...
 
ilçe tarımı bitirdi sıra belediye ye mi geldi...
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
misafir
bu değirmenin özelliği ne.türbe yapalımda gelen giden kaymakamlar başkanlar yapmış olduğu dairelerini
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019