www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 1007 kez okundu. | Kategori : POLİTİKA
Haberin Tarihi :   15 Ekim 2019 - 22:58

FEHMİ YAĞLI'DAN BASIN AÇIKLAMASI

Büyüt
Küçült
FEHMİ YAĞLIDAN BASIN

Sosyal medyada paylaşılan“Hibe ve destek programında bölge belediyeler içerisinde tek İskilip yok” başlıklı paylaşımına yapılan yorumlarda doğrudan ismime hitaben yazılan yorumlar nedeniyle İlçemiz komuoyunu bilgilendirmek için aşağıda ki açıklamalar tarafımca hazırlanmış olup ilgililerin ve İlçemiz kamuoyunun bilgisine arz olunur.
Söz konusu paylaşım Vali, İl Başkanı, Milletvekilleri, İl Belediye Başkanı beraberliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum'a yapılan heyet ziyareti neticesinde İl Başkanımız Sayın Yusuf Ahlatcı tarafından : ‘BİRLİK ve BERABERLİĞİN GÜCÜYLE ÇORUM’A HİZMET YAĞACAK’ başlığı altında yaptığı bilgilendirme metnine dayandırılarak haber şeklinde paylaşım yapılmıştır.

Çorum heyetimiz tarafından yapılan ziyaret sonucu yapılan açıklamada sağlanan hibe ve desteklerden İskilip'in neden olmadığı sorulmaktadır. Şahsım Çorum İl genel Meclisinde İskilip'i temsil eden Cumhur İttifakına ait üç üyeden birisi olarak Akparti tarafından görevlendirilmiş olup İlimize ve ilçemize yönelik kendi sorumluluk alanımızda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İl Başkanımızın söz konusu paylaşımında görüleceği üzere Çorum geneline yönelik Belediyeler ve il Özel İdarelere sağlanan bir takım desteklerle ilgili olarak bilgilendirmektedir. Herkesin bildiği üzere yerel yönetimler olarak Belediyelerin ve İl Özel İdarelerin faaliyet alanları farklıdır. Bu sebeple yapılan açıklamada İskilip Belediyesinin neden olmadığıyla ilgili benim herhangi bir açıklama yapmam bulunduğum görev alanı itibariyle mümkün değildir. Kendi bulunduğum İl Özel İdareye yönelik açıklamalarda “İskilip” isminin zikredilmemesine gelince asla İlçemizin Özel İdare hizmetlerinden yeterince yararlanmadığı anlamına gelemez ve iddia edilemz. Kaldı ki İl Başkanımız tarafından zikredilen sağlanan yardımlar İl özel idarenin genel bütçesine intikal ederek tüm ilçelerimize İl Genel meclisinde genel kabul görmüş kriterlerine göre adilane bir şekilde tahsis edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Köylerimize yapılan asfalt yollar, köy içi parke taşı döşemeler, Köylerimizin içme suları, Kanalisazyon, Çocuklar için oyun parkları geçmiş on yılda çevre illerimizin köylerine kıyasla çok büyük oranda Çorum İl Özel İdaresi olarak yatırımlar gerçekleştirmiştir. Çorum İl Özel idare bütçesinden İlçemiz köylerine 2018 yılında 4 Milyon 985 bin TL, 2019 yılında 2 Milyon 155 bin TL toplam yatırım yapılmış olup 2020 yılında da İl Özel idare bütçesinden hakkımıza düşeni maksimum seviyede alıp köylerimizin ihtiyaçlarına tahsisatta en adilana bir şekilde dağıtımının yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Habere konu lokal ziyaret sonrası yapılan açıklamayı genel bir hüviyete büründürerek kamuoyuna yansıtmak doğru olmadığını düşünüyorum. İlçe olarak hükümetimiz tarafından ilçemizin ve köylerimizin içme suyu problemlerini çözmek için geçmiş yıllarda toplamda 35 milyon liradan daha fazla harcama yapılmışken; Bayat ilçemizin merkez ve 14 köyünün içme suyu problemini çözmek için alınan 34 milyon TL yi İskiliple kıyaslamak çok yanlış bir politika olup maksatlı değilse bile hatalı bir yaklaşımdır. Aynı şekilde İskilibimizin en ücra köy yollarının bile asfaltlanmasının tamamlandığı unutularak Uğurludağ ilçemizin köy yollarının probleminin giderilmesi için alınan yardımla kıyaslamak da doğru bir yaklaşım değildir. Her zaman için ilçemizin sorunları ve siyasetten beklentilerini öncelikle Milletvekillerimize, İl başkanımıza ve bulunduğumuz her fırsatta üst düzey yetkililerimize ilçe başkanımız Mustafa Lek'in başkanlığında intikal ettirmekteyiz. Yardımlarını taleb etmekteyiz.

Fehmi YAĞLI
İl Genel Meclisi Üyesi
Plan Bütçe Komisyonu BaşkanıSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
Ahmet Deniz İstambul
Sevgili kardeşime başarılar dilerim
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020