www.iskilipliyiz.com

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 1466 kez okundu. | Kategori : POLİTİKA
Haberin Tarihi :   10 Aralık 2018 - 03:15

İskilip İYİ Parti´den Muhsin Kocasaraç Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Büyüt
Küçült
İskilip İYİ Parti´den Muhsin Kocasaraç Belediye Başkan Aday Adayı

 

Türkiye genelinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde iddialı şekilde hazırlanan İYİ Parti, Çorum’da il belediyesi, ilçe belediyeleri ve iki belde de kendi adayları ile seçime katılacak.

 

İYİ Parti’de 31 Mart seçimleri için İskilip´ten aday adayı olan Avukat Muhsin Kocasaraç Cumartesi günü ilçe parti binasında basın toplantısı düzenleyerek kendi memleketinden Belediye Başkan adayı oldu.

Toplantıda İskilip İYİ Parti ilçe Başkanı Ömer Sardonat Biz İYİ Partili olarak Türk Milletine güven hesap almak açık dürust ve hesap verebilir olmak çoğulcu katılımcı kapsayıcı pozitif siyaset yapmak somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak çözüm üretmek ve çalışkan olmak eleştiriye açık özgür düşünceli olmak Milliyetciliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak farklılıklara saygılı olmak milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak ilkelerimiz esas alınacaktır.

İYİ Partili olarak miletimizle sözleşmemiz hazırlanırken Toplumda Birlik', 'Ekonomide Güven', 'Yönetimde Liyakat' olmazsa olmazımızdır dedi

 

 Daha sonra söz alan Muhsin Kocasaraç kendini tanıtarak 1967 yılında İskilip Yenicami Mahallesinde doğduğunu.İlkokul,ortaokul ve lise öğrenimimi İskilip’te tamamlayarak akabinde Ankara Üniv.Hukuk Fakültesini bitirerek serbest Avukat olarak çalışmaya başladığını 19 yıldır Çorum merkezde avukatlık yapmakta olduğunu bu vesile ile memleketinden  hiç ayrı kalmadığı neredeyse haftanın üç günü İskilipteyim.Yaklaşık 30 yıldır aktif siyasetin içerisindeyim bu nedenle İskilipin sorunlarını, yapılanları, yapılmayanları yakınen biliyorum.

NEDEN ADAY OLDUM

 

İşte bu noktada neden aday oldum sorusuna cevap olarak yıllardır içerisinde bulunduğum siyaset ve tecrübelerimi memleketimin gelişim ve ilerlemesine,ilçemizin Çorum ve genelinde hak ettiği yere gelmesine,küçülen değil sistemli bir şekilde büyüyen,göç eden değil göç alan bir ilçe yapma sevdası ile belediye başkanlığına adayım.Tozuyla çamuru ile değil gelişen değerleri ile,güçlü ekonomisi ile,turizmin geliştiği bir ilçe olması ile,gençliğin sosyal kültürel olarak yeterli şekilde ikame ettiği bir ilçe olması ile anılan bir İskilip’i inşa etmek adına adayım.Yerel yönetimin her alanında adaleti tesis etmek adına adayım.

 

Adaylıkta siyasi partiler birer araçtır hedef ise tüm İskilip’i kucaklamak tüm İskilip’in başkanı olmaktır.Ayrımcılık yapmadan birlik ve beraberliği tesis ederek ortak akıl ile İskilip’i yönetmek adına adayım.

 

-Sevgili hemşehrilerim

 

-İskilip’imizin 14 mahallesi de bizim için önemlidir ve hizmete layıktır.Mahalle muhtarlarımız mahallelerimizin kale komutanlarıdır , öneri ve görüşleri yerel yönetimde bizlere yol gösterici olacak,ilçemizi hep birlikte el ele yöneterek küçülen değil büyüyen İskilip’i oluşturacağız.Bu güne kadar yapılan hizmetleri de biliyoruz var olan sorunlarını da biliyoruz.Mahallelerimize yapılması gereken hizmeti en iyi şekilde yapıp mahalle sakinlerinin huzur ve rahat içerisinde yaşamasını sağlayacağız.

 

 

-TURİZM YANINDA OLMAZSA OLMAZIMIZ

-Bilindiği gibi,İskilip Anadolunun en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Tarihi, siyasi ve coğrafi farklılıkları ve zenginlikleri ile öne çıkmış bir şehirdir. Bu zenginlikleri harekete geçirip yayla turizmini,gastromi-doğa yürüyüş yolları etkinliklerini,ilçemizden geçen ama bir türlü faydalanılamayan Kızılırmak güzergahında tesisler kurulmasıve tarihi doku olarak turizmin üzerinde duracağız.

 

 

-Turizm yanında olmazsa olmazımız İskilip’te ticareti hayatı canlandırmak adına atılacak adımlarda belediye olarak öncülük yapmak,İskilip ile özdeşleşen markaları İskiliptetutmak,yasal çerçevede iş adamlarımızın önünü açmak görevimiz olacaktır. Siyasi görüşü ne olursa olsun İskilip ekonomisi için çivi çakan,ticari yatırım yapmak isteyen herkese köstek değil destek olacağız.

 

KİŞİYE GÖRE DEĞİL İSKİLİP’İN GELECEĞİ ÜZERİNE İMAR UYGULAMALARI YAPACAĞIZ.

 

-İskilipte en az gelecek elli-yüz yılın imar düzenlemesini yapacağız,günlük imar değişikliklerine karşı olacağız.Kişiye göre değil İskilip’in geleceği üzerine imar uygulamaları yapacağız.Tarihi dokuları koruyacağız ve bunu yaparken de kişilerin mağduriyetini koruyacak, her türlü önlemi alacağız.

 

-Şehrimizi yönetir iken ben yaptım oldu zihniyetinden uzaklaşarak adaleti ön planda tutan hep birlikte ortak akıl ile demokrat bir yönetim sergileyeceğiz.Şehrimize gelen ödenekleri her kuruşunda her ferdin hakkı olduğu bilinci ile yatırıma dönüştüreceğiz. Gelen üç kuruşa beş kuruşluk yatırım nasıl yaparız onun hesabında olup şeffaf, denetlenebilir, halkına hesap veren bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz.Yandaşlara değil İskilip’e kazanç sağlayacağız.

 

YILLARDIR ÖZLEMİ ÇEKİLEN KÜLTÜREL FAALİYETLER

-Yıllardır özlemi çekilen kültürel faaliyetlerin içerisinde barınacağı İskilip Kültür Sarayını mutlaka en kısa sürede gerçekleşti-Turizm yanında olmazsa olmazımız rip,düğün,sinema,tiyatro ve konferans salonlarının olduğu binanın yapımını sağlayacağız.İlçemizde yıllardır yapılmayan bu yatırım halkımızı,gençlerimizi mağdur etmekte,memleketimizde kalması gereken paranın başka yerlere kaymasına yol açmaktadır.Bugün ilçemizde kendi genç nüfusumuz ,çocuklarımız ve beşyüze yakın üniversite gençliği var olup bir sinema dahi olmaması düşündürücüdür.Üniversite gençliğinin yemek,barınma gibi sorunlarının çözümlenmesi için projeler hayata geçirilecek.Bu açığı en kısa sürede kapatacağız.

YEŞİL ALAN ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

 

-İddia ediyorum ki İskilip kalesinde yapılacak restarosyonçalışmaları,seyirtepede yapılacak çalışmalar sonucunda   ilçemize ekonomik olarak büyük girdiler sağlanacaktır.Yeşil alan önceliğimiz olacak,halkımıza nefes alacak,sporyapacak,çocuklarıngönüllerince oyun oynayabileceği yaşam alanları oluşturacağız. Gençlerin her türlü spor etkinlikleri desteklenecek var olan spor kulüplerine ayrım yapılmaksızın yardım sağlanacaktır.Kapalı spor salonu mutlaka hayata geçirilecek.

 

-Çarşı içi araç trafiğini azaltacak çözümler üreterek otopark meselesini çözmek için çaba sarfedeceğiz. 

 

-Yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sosyal yardımlar kesintisiz yapılacak. Belediye olarak her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız.Hizmeti onların ayağına götüreceğiz.Yaşlı, hasta ve yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına projeler üreteceğiz.Bu konuda tek düsturumuz komşusu aç iken tok yatanlardan olmayacağız.

 

-İşsizlere,gençlere ve kadınlarımıza sosyal belediyecilik gereği meslek edindirme kursları açarak iş ve meslek sahibi olmalarını sağlayacağız.Tüketen değil üreten bir toplum oluşturacağız.  İskilipte üretilenlerin dışa pazarlanmasında belediye olarak bir köprü vazifesi üstleneceğiz.

 

-Şehir içi yollarımız revize edilerek temiz, yaşanabilir,göç veren değil göç alan  bir ilçe oluşturacağız.Bunu yaparken önceki dönemleri kötüleyerek değil var olan hataları kapatarak yapılanların daha iyisini yaparak yola devam edeceğiz.Çünküasıl olan bu göreve talip olup seçildikten sonra mazeret üretmek değil iş yapmaktır.Bu vesile ile bugüne kadar İskilip’te hizmet yapmış geçmiş tüm belediye başkanlarımıza ve belediye meclis üyelerine ilçeye yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi bildiriyorum.Seçime girecek diğer siyasi parti adaylarına da başarılar diliyorum.

 

-Allah nasip eder,hemşehrilerim görev verir belediye başkanı olursak bir adalet savunucusu olarak adaletin içerisinde olmayan hiçbir işin,hizmetin içerisinde olmayacağımıza,İskilip için atılan her adımda adalet duygusundan ayrılmayacağımıza adalet kavramının içerisinde her ferde eşit davranacağımıza,her mahalleye aynı hizmeti götüreceğimize,belediyenin gelirlerini şehrül emin sıfatına uygun olarak harcayacağımıza,yandaşın değil İskilip’in kazanacağına,ihtiyaç sahibi herkesin dayanacağı bir yürek olacağımıza,bugünün değil yarının geleceğin şehrini inşa edeceğimize kendim ve ekibim adına söz veriyorum.Hepinize katılımlarınızdan ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum,Var olun ,sağolun Allah’a emanet olun.ve son söz olarak dünde bugünde yarında gururla haykırdığımız gibi NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyerek sözlerime son veriyorum. dedi

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu yorum : 6 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : misafir
 
mevcut aday adayları arasında iskilip e en faydalı olabilecek kariyer ve liyakat sahibi bi kişi.hayırlı uğurlu olsun.
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
misafir
çakmak dede kuran kursu inşaatı bitmez.çünki vakfın başındakilere yani yönetenlere kimsenin güveni kalmadı.biraz
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"www.iskilipliyiz.com | http://www.iskilipliyiz.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019