2024, 16 Haziran Pazar İskilip Hava Durumu IMG 16.88°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa Çorum AK Parti Milletvekii Oğuzhan Kaya söz verdik 2023 yılında İskilip Meslek Yüksek okulu hizmete girecek

Çorum AK Parti Milletvekii Oğuzhan Kaya söz verdik 2023 yılında İskilip Meslek Yüksek okulu hizmete girecek

12 Aralık 2022 - 5686 Defa Okundu
Çorum AK Parti Milletvekii Oğuzhan Kaya söz verdik 2023 yılında İskilip Meslek Yüksek okulu hizmete girecek

İskilipgücü Eğitim Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübünün 8. Geleneksel Ankara buluşması Cumartesi akşamı Karayolları Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.İskilipliler gecesine katılan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya yaptğı açıklamada böylesi güzel bir gecede sizlerle beraber olmaktan dolayı çok mutu olduğunu 14 yaşına kadar İskilip´te yaşadığını İlkokul ve Ortaokulu ilçede tamamlayan bir kardeşiniz olarak herzaman İskilip´in İskilip´lilerin yanında olmaya gayret gösteriyorum.

HAZİRAN 2023 YILINDA İSKİLİP-ÇOUM KARAYOLU TAMAMLANACAK

Bugün burda bilgi olsun diye birkaç konudan bahsedeceğim nasip olursa 2023 Haziran ayına kadar İskilip-Çorum Karayolunu bitiriyoruz Seviyeli İskilip kavşağınıda bitirip İskiliplileri Çoruma en kolay yoldan en güvenilir ulaşımla bağlamış olacağız.

İSKİLİP GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ VE İSKİLİP KAPALI YÜZME HAVUZ YAPACAĞIZ

Spor yatırımları konusunda İskilip´e Gençlik Merkezinin ihalesini yaptık çok yakında Belediyemiz ile Spor Toto arasında protokol imzalıyarak İskilip Güreş Eğitim Merkezi, İskilip Kapalı Yüzme Havuzu, İskilip stadının Işıklandırma ve aydınlatılmasını  Spor Toto aracılığı ile yapacağız.

İSKİLİP KÖYLERİNE HALI SAHA YAPILACAK

Gecen akşam Spor bbakınımızla beraberdik İskilipimizn merkez ve köylerine kurulmak üzere 6 adet halı saha  6 adet çok amaçlı Basketbol ve Voleybol sahalarımızıda İlçemize kazandırmış olacağız.

İSKİLİP´E İLK DEFA TOKİ YAPILIYOR 204 HEMŞERİMİZ EV SAHİBİ OLACAK

İskilip´de ilk defa Toki yapıyoruz İskiliplilerde buna inanmıyorda ama başaracağız dedik İskilip´de alan yoktu imara açık olmayan bir alanı sondaj çalışmaları yaparak Çevre Şehircilik bakanlığı ile belediyemizle Toki ile beraber imara açtık 900 başvuru oldu ayın 15 de kura töreni yapıyoruz 204 tane konutu İskilipli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

EBUSUUD EFENDİ  İLK OKULUNUN İHALESİ YAPILACAK AZMİMİLLİK İLK OKLUNUN GÜÇLENDİRİLMESİ OLACAK

Ebusuud efendi İlkokulunu yıkıp yeniden yapıyoruz 26 Aralıkta ihalesi yapılacak, Azmimilli ilkokulunu güçlendiriyoruz diğer okullarımızıda yeniliyoruz.

İskilipli zeki çoçukların üstün zekalı çoçukların fark edilsin iyi eğitim alsın diye İskilip Bilim Sanat merkezini açtık onayını bakanlıktan çıkardık inşallah yakında yeni yerinde hizmete vereceğiz ilçelerde olmayan bir hizmeti İskilip´imize kazandırdık

MEYDAN ÇAYININ 4 KİLOMETRELİK ALANI İSLAH ÇALIŞMASI YAPILARAK İSKİLİP DOĞADAN BATIYA GENİŞLEYECEK

İskilip Meydan çayını bu sene 4 kilometrelik alanı taşkın koruma ile yapıyoruz İskilip için önemli İskilip bir alana sıkıştı stadyumdan aşağıya doğru büyümesi gerekiyor şehir oraya doğru giderse büyür buyüzden oraların taşkın korumalarını yapacağız büyükce bir köprü ile şehri Doğudan Batıya bağlıyacağızki şehir büyümüş olsun.Toki´yide oraya yapıyoruz İskilip gelişecek büyüyecek.

SPOR BAKANI İLE GÖRÜŞTÜK İSKİLİP MESLEK YÜKSEK OKULUNUN YAPILMASI İÇİN 35 TİRİLYON BÜTÇE İLE YAPILARAK 2023 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Herkezin merakla beklediği başka hizmetler var İskilip Meslek Yüksek okulunu ne olacak diye bana soruyorlar söz verdik yapacağız gecen akşam Gençlik ve Spor Bakanımızla beraberdik Spor Toto´dan onayını aldı yakında Çorum İl Özel İdaresi ile Spor Bakanlığı protokol imzalayacak ve İskilip Meslek Yüksek Okulu´da 35 milyon bütce ile 2023 te sizlerin hizmete sunmuş olacağız. dedi